anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Xf8596 a moduł cam z CP

profile.country.PL.title
Adamo2003
Poszukiwacz

Xf8596 a moduł cam z CP

Kiedy Sony zrobi coś przy współpracy z CP w sprawie poprawnej pracy modułów cam telewizor za4 klocki nie kontabilny z modułem cam 21 wiek jakieś jaja ludzie kupujcie lepiej tv z Korei tam wszystko jest ok dot modułu cam

 

Tagi (1)
5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Moduł CAM w Sony działa jak najbardziej, sam mam i używam bez problemów. Nie wszystkie moduły CAM są kompatybilne z każdym telewizorem. W takiej sytuacji warto wymienić/zakupić inny moduł i to powinno problem rozwiązać. 

 

Następnym razem warto opisać problem, tak żeby ktoś mógł udzielić pomocy.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Lumbagoo   dobre rady zawsze w cenie @Adamo2003 podaje konkretnie operatora i model TV Ty każesz mu kupić inny TV albo wymienić moduł lub zakupić inny, jaki inny moduł w CP? moduł dostarcza operator i jest sparowany z kartą to jaki inny moduł polecasz ? @Adamo2003  co do modułów to nie licz ,że Sony coś poprawi bo ja mam TV za 12k kupiony 4 lata temu (seria XD Ty masz młodszy model) i do tego moduł CP i działa pewnie dokładnie tak samo jak u Ciebie nie dość ,że włącza się czasami z 2 minuty to raz na jakiś czas pokazuje komunikat moduł wyjęty moduł włożony i tak kilka razy.

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

@zbygaaj W którym miejscu poleciłem zakup nowego telewizora? Bo chyba mi na wzrok padło...

 

Moduły CI+ i karty są przypisane w parach w systemie Nagravision. Mało kto poza Cyfrowym Polsatem stosuję taką metodę, także wasz dostawca sygnału ogranicza się tylko do jednego producenta modułów i nie daję możliwości korzystania z innych. 

 

Problemy z modułami są nagminne, nie tylko w telewizorach Sony. Czy próbowaliście wymieniać moduł na nowy? Czy był testowany z innym telewizorem? Czy jest pewność, że ten moduł jest sprawny?

profile.country.PL.title
Adamo2003
Poszukiwacz

TV zawiesza się  przy przełączanie kanałów, prawie zawsze przy wyłączaniu pokazuje się logo sony i androida ok2 min., jak się zawiesi pilot nie reaguje tylko zostawal reset. Wymieniłem 3 moduły w CP i wszystkie problemy pojawiały się z powrotem tv był w serwisie i wszystko ok z tv teraz ma dekoder i jest ok ale wolał bym mieć moduł ale nic chyba z tym się da zrobić. Dzwoniąc do CP zwalaja na Sony a oni na dostawcę Modułu i koło się zamyka. Pozdr 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Adamo2003  Spróbuj przestawić kraj np. na Czechy, a zostawić język polski. Wiele telewizorów ma zablokowane funkcje na nasz kraj. Szanse są niewielkie, ale spróbować można. Na stronie forum Sat Kurier można wyczytać ,że i koreańskie telewizory zaczynają mieć problemy z modułem CP.

@Lumbagoo  Nagravision(lub Nagra Kudelski,lub po prostu Nagra) to jeden z najbardziej znanych na świecie systemów dostępu.  Po prostu jest brak chęci rozwiązania problemu ze strony Sony i CP. Ze strony CP nie ma się czemu dziwić. CP posiada fabrykę dekoderów w naszym kraju. Na niemieckim czy angielskim forum Sony prawie nie spotkasz problemów z modułami operatorów z tamtego rynku. Jeżeli się pojawią , to najczęściej są szybko rozwiązywane przez firmę Sony. W znanym sklepie w Krakowie są do nabycia moduły z kartą platformy HD+ , czy Tivusat. Jeszcze nie spotkałem ,żeby posiadacze takich modułów mieli problemy z działaniem. Mój stary telewizor Sony EX725 nie miał żadnych problemów z modułami CP, Cyfra+ ,Ncam , czy innymi  z kartą Smart HD. A w nowszym W755C  przy module CP wyskakiwała wiadomość moduł wyjęty.Obecnie ten stary telewizor jest u rodziców i przez ponad dwa lata nie ma problemów z modułem UPC.

@zbygaaj  01.12.2019 mają wejść nowe wymagania techniczne dla odbiorników NTC w Polsce. I znowu możemy się dowiedzieć jak najwięksi producenci(LG, Samsung, Sony) telewizorów traktują nasz kraj. Hbbtv na rynek niemiecki,brytyjski jest w wersji 2.0.Na czeski 1.5. A dla naszego kraju jest najstarsza wersja 1.0.