anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XF9005 netflix D.Vision zmienia co chwilę kolory

profile.country.PL.title
lassar71
Poszukiwacz

XF9005 netflix D.Vision zmienia co chwilę kolory

Co kilka sekund obraz w netflixie podczas oglądania filmów w Dolby Vision zmienia jakby balans bieli. Strasznie to irytujące. Ktokolwiek wie jak zaradzić?

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Cześć,

 

Czy zaktualizowałeś już telewizor do najnowszej wersji opgrogramowania? Jeżeli problem nadal będzie się pojawiał to warto skonsultować się z naszym działem wsparcia technicznego:

Sony Support Consumer Electronics

profile.country.PL.title
lassar71
Poszukiwacz

Znaczy, że jak się pojawia aktualizacja to stare , do tego czasu działające ustawienia przestają działać poprawnie?

 

Ciekawostki dwie:

1. Netflix uruchomiony z poziomu aplikacji działa inaczej niż uruchomiony skrótem z pilota.

2. Po uruchomieniu z pilota, dało się przestawić wybór barw na expert 2 co mam nadzieję  chwilowo rozwiązało problem.

 

Poza konkursem: po którejś automatycznej aktualizacji, telewizor włączył sobie tryb sklepowego resetowania ustawień obrazu. Dziękuję Sony za to że siedziałem pół godziny i szukałem dlaczego po paru minutach obraz z np. kino pro przełączał się samoistnie w "żywy" Uwielbiam to!

profile.country.PL.title
lassar71
Poszukiwacz

Dolby vison w netflixie to dalej żart z użytkowników. To samo w Disney +, nie da się oglądać i nie da się wyłączyć. Reset wszystkiego nie pomógł.

profile.country.PL.title
Phyrafin
Użytkownik

Tak naprawdę, to wyłączenie Dolby Vision rozwiązałoby z nim wszystkie problemy. Trudno się mówi, jeśli Sony nie jest w stanie tego poprawnie opracować, to żeby chociaż dało się to wyłączyć na amen. Czasem problem ze zmieniającymi się kolorami też miewam (chociaż bardzo rzadko) ale u mnie przypomina to trochę jakiś kłopot z dostosowaniem palety RGB - bo obraz czasem robi się nieco bardziej zielony, czasem czerwony.

 

U mnie DV jest generalnie strasznie wyprane z kolorów i ogólnie dość ciemne, ale nareszcie po długim czasie testów doszedłem do ustawień w których "w miarę" da się to oglądać. Przede wszystkim parametr "dostosowanie czerni" trzeba wyłączyć całkowicie. Z premier tegorocznych to tylko Stranger Things zapewniało mi w DV bardzo fajne odczucia, ale to jest wyjątek od reguły.

 

Pojawiła się aktualizacja 6.7210 - chociaż już nie wierzę, że dostaniemy jakiś przełom związany z Dolby Vision w przyszłych aktualizacjach. Bardzo mnie to rozczarowało, bo ogólnie telewizor (XG90) oceniam mega dobrze. Natomiast fakt, że teraz wszystko leci w DV i nie można tego DV wyłączyć sprawia - że drugi raz Sony na pewno bym nie kupił.

 

profile.country.PL.title
lassar71
Poszukiwacz

Jeśli chcesz mieć super obraz, zainstaluj Kodu dodaj wtyczke z netflixa i nie uwierzysz jak mogą filmy wyglądać. Tutaj pojawia się inny problem - brak pamięci na instalację. Serio. 
PS

na drugim TV mam Realme Tv 4k stick. System działa 4x szybciej i stabilniej. Google TV. 

profile.country.PL.title
Phyrafin
Użytkownik

Faktycznie, słyszałem o Kodi ale szczerze mówiąc oglądam TV i tak dość sporadycznie - wobec czego nie mam chęci na zabawę w konfigurację. Zresztą, już samo to, że o tym rozmawiamy jest paranoją, bo nie po to kupuje się "droższe modele" renomowanego producenta żeby człowiek tracił później czas na szukanie odpowiedzi po internecie.

 

Aktualizacja 6.7210 zainstalowana.

 

  • Poprawa ogólnego działania telewizora
  • Rozwiązano problem powodujący niekiedy ponowne uruchamianie się telewizora odtwarzającego materiały w formacie Dolby Vision

Wydaje mi się, że system działa zauważalnie szybciej (chociaż ja z tym problemów dużych nie mam). Co do drugiego punktu, na szczęście, problem jest mi też nieznany. Tak jak pisałem wyżej, kłopot z Dolby Vision to tylko i aż, obraz sam w sobie.

 

A tak jeszcze wracając do DV. Co ciekawe, przewijając filmy, nad paskiem pokazują się klatki z określonym czasem z tegoż filmu. Klatki są wyraźnie jaśniejsze i tam wszystko wydaje się być poprawne. W tym roku szczytem było oglądanie Batmana na HBO - tak ciemnego filmu dawno nie widziałem (jest na forum mój wątek o tym).

 

Pozdrawiam, dzięki.

profile.country.PL.title
Lukasz09_.
Poszukiwacz

Mam ten sam problem na OLED 65.

Fatalna jakość obrazu, połączenia z internetem i aplikacjami, ciagle się wiesza, brak komunikacji z soundbarem.Jak za sprzęt za 20.000 to żałosne. Chciałem go sprzedać za 10.000 ale zero odzewu.

Ostatnie Sony jakie mam

profile.country.PL.title
Daniel765
Poszukiwacz

U mnie to samo od przynajmniej roku (Netflix, Disney +). Zmieniają się kolory. Momentami zamiast czarnego ekranu jest czerń wpadająca w czerwony. Oprogramowanie aktualne. Zmiana temperatury barw na Ekspert 2 nic nie daje.

Czy pozostali rozwiązali jakoś ten problem?

profile.country.PL.title
Phyrafin
Użytkownik

Spróbuj wyczyścić Cache aplikacji, jest to dostępne w ustawieniach "Aplikacje" i czyszczenie pamięci podręcznej (czy coś takiego). Później najlepiej uruchom ponownie telewizor, poprzez trzymanie przycisku power przez 5 sekund - wyskoczy komunikat czy uruchomić ponownie.

 

Wydaje mi się, że u mnie (XG90) z kolorami to pomogło. Ja mam trochę inny problem, jak dla mnie DV jest za ciemne i nic nie można z tym zrobić. Czy u Was też zapauzowanie filmu powoduje, że stopklatka robi się jaśniejsza i jakby traci kolory? Tak jak pisałem - najlepiej byłoby móc po prostu wyłączyć DV.