anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XH90, PS5 i Format HDMI VRR

profile.country.PL.title
cezar1125
Użytkownik

XH90, PS5 i Format HDMI VRR

Od wczoraj ponoć PS5 obsługuje VRR. Telewizor ponoć od jakiegoś czasu też. I już wtedy jak zmieniałem format hdmi z Dolby Vision na VRR to ekran stawał się dużo ciemniejszy niż normalnie. Pomagało wyłączenie HDR w menu konsoli ale nie o to przecież chodzi... Wtedy winę zwaliłem na to, że konsola nie wspiera VRR więc stwierdziłem, że trzeba czekać. Dziś sprawdzam - to samo. Ekran ciemny i dostosowywanie HDR nic nie daje. Zarówno na HDMI3 i HDMI4 to samo - zmiana formatu HDMI na VRR przyciemnia obraz. 

Proszę o sprawdzenie kogoś z tym modelem czy ma tak samo.

Nigdy nie spotkałem się z tak niedorobionym telewizorem...

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Jedno pytanie. To przyciemnianie obrazu występuje na trybie wymuszonym VRR, czy na grze która jest zgodna z VRR?

profile.country.PL.title
cezar1125
Użytkownik

Występuje na ekranie głównym konsoli, w menu itd. oraz w grach (Diablo 3 i Hades - nie wiem czy one obsługują VRR, wszystkich nie odpalałem). Od razu po przestawieniu formatu sygnału HDMI na VRR następuje przyciemnienie ekranu.

Sugerujesz że powinienem to ręcznie włączać tylko przed uruchomieniem gry obsługującej VRR? 

 

profile.country.PL.title
Amon99
Nowicjusz

Którego wejścia HDMI najlepiej używać do PS5?

profile.country.PL.title
cezar1125
Użytkownik

HDMI3 lub HDMI4. Na obu jest to samo. 

profile.country.PL.title
cezar1125
Użytkownik

Już chyba odkryłem skąd to przyciemnienie - na VRR na sztywno wyłączone jest Automatyczne lokalne przyciemnienie. 

profile.country.PL.title
Nusia2303
Poszukiwacz

Polecam złożyć rękojmie na ten model z powodu niezgodności produktu z opisem.  W karcie jest jasno napisane, że telewizor poprawnie technologicznie wspiera vrr.

 

Niestety tego nie robi, bo wyłączanie najważniejszych opcji takich jak automatyczne lokalne przyciemnienie i luminacja szczytowa dla VRR jest kpiną.

 

 

profile.country.PL.title
Amon99
Nowicjusz

No u mnie z kolei jest,że ''Telewizor nie obsługuje funkcji VRR''

profile.country.PL.title
cezar1125
Użytkownik

Bo musisz wybrać format HDMI na VRR w ustawieniach telewizora. I wtedy zobaczysz ciemność.

 

O rękojmi łatwo pisać, ale na pewno byłaby to droga przez mękę, X czasu bez sprzętu itd. I inna kwestia - nawet po zwrocie kasy musiałbym z tysiaka dołożyć żeby kupić coś rozsądnego a teraz bynajmniej nie mam na to ochoty. 

profile.country.PL.title
xmalekox
Poszukiwacz

Sprawdziłem na XSX i jest problem z combo: VRR + HDR10 (lub Dolby Vision). Rzeczywiście ekran się ściemnia (tragedii nie ma bo zwykle gram na 25 lub 20, co wygląda podobnie do tego).

 

Bez HDR albo bez VRR jest jasno. Przy gołym VRR ciężko mi dostrzec różnicę między średnim wygaszaniem więc zapewne wygaszanie działa, gdy testowałem dawniej to miałem wrażenie że wygaszanie jest małe (ale jest). Trzeba by postawić 2 TV by mieć pewność.

 

Co do rękojmi to nie widzę szans, wszystkie opcje są i działają (co innego gdyby VRR nie było lub HDMI 2.1 czyli rzeczy reklamowanych że będą). Nawet takie coś jak usunięcie kodeka xvid ciężko reklamować, a tu mnie zdziwiło że filmy przestały działać (trzeba VLC itp).