anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
JacekSz
Użytkownik

Przed aktualizacją wszystko działało. W ustawieniach mam wszystko właczone. 

20220301_202154.jpg

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

sorry ja nie pomogę, nawet nie wiem co to robi... godzę się nawet jeśli to nie działa, a TV działa normalnie , bo problem pikselizacji czy jak to się nazywa uniemożliwiał oglądanie TV z modułemCI+ Już rozważałem powrót do dekodera, ale to jak powrót do minionej epoki :)))) chociaż akurat te modele z Google TV świetnie przejmują rolę menu i EPG za dekoder...

profile.country.PL.title
cidiko
Poszukiwacz

JacekSz -> wiem że to może głupie ale resetowałeś telewizor ? Przytrzymaj guzik I/O (power on/off) około 3-5 sekundy i wybierz uruchom ponownie, a druga kwestia znaczy miałeś to wcześniej na UPC ?

Druga kwestia jest czy masz podpięty internet bo mnie wywalił skrętkę lan po aktualizacji, dopiero kolejny restart (twardy odpięcie telewizora z gniazdka na około 2-5 min. pomogło).

Trzecią kwestią jest: nie wszystkie kanały maną HbbTV :wink:

Jak dzisiaj sprawdzę, czy TVPis to ma to napiszę...

profile.country.PL.title
JacekSz
Użytkownik

Zanim zadałem pytanie to wyłączyłem TV i ponownie włączyłem, Nie robiłem przywrócenia do ustawień fabrycznych bo jeśli to wina softu to nic nie pomoże a trochę zabawy przy konfiguracji. Internet mam ( WiFi ). Przed aktualizacja wszystko działało m.in. na TVP1, TVN. Przycisk "uaktywnij  aplikację interaktywną" włączał/wyłączał dostępność usługi. Teraz nie ma znaczenie jaki jest stan tego przycisku a usługi i tak brak.

profile.country.PL.title
Wodniakus
Poszukiwacz

Aktualizacja działa. Dziękuję za link.

profile.country.PL.title
jason.bourne
Użytkownik

Przed chwilą zainstalowałem aktualizacje przez OTA. XR 55X94J. Działa.

profile.country.PL.title
JacekSz
Użytkownik
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

czyli to jest ta sama wersja co z linka v6.5660 :slight_smile: rychło w czas :))))

profile.country.PL.title
irekbr
Poszukiwacz

Cześć, mam tv 55x90J -problem mam taki, że na UPC i karcie CI jak wejdę na pilocie w "1" info na kanale to mam podane 1080i i obok 25hz. U was na UPC jest podobnie czy macie więcej podane HZ. Matryca jest 100 HZ więc odświeżanie kanałów powinno być wyższehz.PNG

profile.country.PL.title
irekbr
Poszukiwacz

Dodam jeszcze, że na tym samym kablu w tv Panasonic jest info o 50 Hz bo ma taką matrycę