anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

Sprawdziłem to co piszesz o sygnale UPC na module CI+ (nie CI+ 4K) i u mnie jest tak :

Sygnał Full HD np. TVN24

Panasonic TX-40DXU601 - 1080i 50Hz

Sony XR-55X94J - 1080i 25Hz

Sygnał 4K np. Eleven Sport 1 4K

Panasonic TX-40DXU601 - 2160p 50 Hz

Sony XR-55X94J - 3840x2160p 4K - (brak info o częstotliwości w Hz)

Ale to chyba raczej Panasonic podaje błędnie 1080i to jest właśnie 25Hz bo "i" czyli interlaced  z przeplotem a 1080p to jest 50Hz bo bez przeplotu.

Z tego co się doczytałem karty CI+ w UPC oferują tylko 1080i a rozdzielczość 1080p możesz uzyskać tylko z dekodera UPC.

Chyba, że moduły CI+ 4K oferują coś innego albo TV Panasonic lub Sony inaczej dekodują sygnał UPC.

A propos sygnał z TV naziemnej dla kanałów w nowym standardzie DVB-T2/HEVC jest 1080p - ciekawostka :slight_smile:

 

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik
profile.country.PL.title
irekbr
Poszukiwacz

Dzięki za wyjaśnienie.

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

I chyba piskeloza wraca 😞

Od kilku dni obserwuję pojawiające problemy z obrazem.

Na drugim TV Panasonic w tym samym czasie ich brak.

Ponad pół roku pracy na poprawionym sofcie było OK.

Aktualny soft to PKG6.5929.0696EUA

profile.country.PL.title
ARBUS69
Użytkownik

Mam to samo..... Też zaczyna krzaczyć. Jest jakaś aktualizacja, instalowaleś ją? Ja póki co nie instalowałem. 

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Ostatnia Aktualizacja znowu sknociła TV .Szatkowanie , gubi kanały (z 234 zostało 31) zadziałała lista zachowana na penie.Ręce opadają i nerwy zaczynają puszczać.Jestem ciekaw kiedy naprawią. Zgłaszajcie Do Serwisu Żeby był jakiś oddźwięk.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

potwierdzam , pikseloza wraca... ręce opadają :slight_smile: Z tego co pamiętam Sony wspiera swoje telefony przez dwa lata, potem już cegła :slight_smile: w TV może być podobnie. Kupił pobawił się to teraz kupi nowe... A szkoda bo obraz naprawdę super. Co do odświeżania i rozdzielczości rozmawiałem z technikiem UPC, karty CI+ tylko dekodują sygnał a TV pełni role odtwarzacza i dostaje natywny sygnał, ktoś już to zresztą pisał wcześniej. Ja mam CI+4K i tylko kanały 4K mają wyższe rozdzielczości, reszta to 1080i czyli taka jest rzeczywistość w UPC - minimalka.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Może nie wszyscy wiedza to napisze :slight_smile: kanały  z UPC można wyszukać/stroić na dwa sposoby jak się okazuje :slight_smile:  Jak wejdziemy w Kanały / Ustawienia kanałów / Strojenie automatyczne i klikniemy to mamy taki wybór: CYFROWY, INNY DOSTAWCA, UPC. I teraz jak klikniemy w UPC to strojenie według listy ograniczonej UPC, ale jak klikniemy w Cyfrowy to stroi pełny sygnał około 999 kanałów UPC widać cały śmietnik, ale technik doradzał żeby tak stroić a cały ten śmietnik testowych itd sobie usunąć. Ale nie ma to wpływu na pikseloze, sprawdziłem , taka tylko cikawostka :slight_smile:

profile.country.PL.title
Tomasz7
Użytkownik

To nie wina UPC, ja mam zwyczajną kablówkę i tak samo pikseloza wróciła po ostatniej aktualizacji. Jestem na łączach z działem technicznym. Zgłaszajcie wszyscy ten problem, to może się tym zajmą i naprawią.

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Ja nie robiłem ostatniej aktualizacji i używam wersji 6.5770 i u mnie wygląda to tak że co jakiś czas na moment się zakrzaczy. Nie jest to tak jak było przed lutową atualizacją gdzie pikseloza była praktycznie cały czas i wogóle nie dało się oglądać. Jak to wygląda na najnowszym oprogramowaniu?