anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Ostatnio problem bardzo się nasilił tak jak przed lutową aktualizacją i nie da się oglądać. Napisałem maila do supportu Sony ale na razie bez odpowiedzi. Zostałem zmuszony do skorzystania z IPTV żeby w ogóle można oglądać. Tylko dlaczego mając taki telewizor i płacę (niemało) za kablówkę nie mogę z niej skorzystać.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Mam to samo model 55x94j... Poprawiony soft z lutego całkowicie rozwiązał problem z pikselozą... W sierpniu, któregoś dnia tv poprostu się zawiesił nic nie dało się zrobić jedynie odłączenie od prądu pomogło, od tamtej chwili zaczęły się pojawiać pojedyncze artefakty i się zaczęło z dnia na dzień coraz więcej i gorzej... Dziś nie ma nic czarny obraz z pikselozą kolorową i dźwiękiem w tle... Z uwagi, że rzadko oglądam tv czekam na aktualizację a kiedy chce coś obejrzeć jadę po analogu.... Z Sony się kontaktowałem poinformowali mnie, że wiedzą o problemie i coś tam cudują nad usorawueniem... Są tacy co wymieniają płytę o pomaga tylko po co kiedy to nie wina hardware i co ko po tym, że nawet kiedy bym wymienił płytę to nie będę mógł aktualizować tv bo problem mógłby się pojawić Nie soft ma być tak napisany, aby wszystko działało a tv mógł być na bieżąco aktualizowany.... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Wszystko jest już oczywiste, problem jest w sofcie SONY i chyba tylko w modelach XR. Ja miałem kupić OLEDA, odradzono mi ze względu na to, że mam cały dzień włączony TV na kanałach info, a jak wiadomo OLED jest narażony w takiej sytuacji na wypalenie... no tak lubię żeby coś leciało podczas gdy pracuje., przynajmniej taka moja satysfakcja że nie wydałem 7k :slight_smile: Mi chodzi tylko o to żeby Sony jakoś się odniosło to tej sytuacji, nie wierzę że tego nie czyta i nie wie jaki jest problem, są tu Moderatorzy itd. a sporo osób zgłaszała na infolinię . Po prostu prosty komunikat np. CZEKAJCIE NA UPDATE, PRACUJEMY NAD TYM I PRZEWIDYWANY CZAS 1M 2M 1R, cokolwiek kuźwa... ALBO NIE DA SIĘ TEN MODEL NIE DZIAŁA POPRAWNIE Z CI+ , przenieście się na dekodery. Czy tak trudno coś napisać ogłosić, Sony spadacie powoli to ligi badziewia na własne życzenie. Ja wierny konsoli PS, od pierwszego modelu, właśnie zamawiam sobie na gwiazdkę XBOX, następny TV to będzie LG albo Samsung, telefon już nigdy SONY, chociaż miałem pamiętny rozsuwany model XperiaPlay... Po prostu zróbcie coś z tym gównem na ekranie

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Ja od ponad 25 lat kupuje elektronikę od Sony hifi (tylko ES) tv, ps, aparaty itp itd włącznie z xperia (właśnie zagościłau mnie 5 IV po xz3) i ten tv jest pierwszą rzeczą od Sony, która mi swiruje.... Tak jak kolega wyżej napisał to jest wina softu skoro od lutego, aż do ostatniej czerwcowej aktualizacj było wszystko ok to tylko soft tylko dlaczego tego szybko nie poprawiają? 

profile.country.PL.title
ARBUS69
Użytkownik

Nie lepiej zgłosić reklamację z tytułu rękojmi niż czekać aż naprawia a później znowu spierdolą? Ja właśnie wkładam tv do kartonika i jedzie do sklepu o 15 po zwrot gotówki....... 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

A wcześniej już Tobie coś robili z tv tj był w serwisie czy odrazu pieniądze Tobie oddadzą? 

profile.country.PL.title
ARBUS69
Użytkownik

Tak. Za pierwszym razem popełniłem błąd i złożyłem reklamację z tytułu gwarancji. Wymienili płytę. Później z tytułu rękojmi ale wskoczyła aktualizacja. I teraz złożyłem z tytułu rękojmi wymienili płytę ale udało się dogadać i napisali żebym przywiózł tv do placówki i odebrał pieniądze. Co ciekawe tydzień po wymianie płyty głównej czyli w ten czwartek pikseloza wróciła. Ja nie mam już zaufania wolę oddać bubla 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Polski serwis Sony to nieudacznicy... niestety, ale taka jest prawda wymieniali i wymieniają płyty na potęgę myśląc, że to rozwiąże problem kiedy to nie "wina elektroniki" tylko oprogramowania, ale trzeba na czymś zarabiać.... 

profile.country.PL.title
ARBUS69
Użytkownik

Właściwie to chodzi o to, że muszą naprawić tv w 14 dni roboczych. Wiedzą, że nie mają aktualizacji to wymieniają płytę główną. Gra na czas...... 

profile.country.PL.title
Anonimowy2212
Użytkownik

Możliwym wytłumaczeniem takiej nieobecności firmy przy tym problemie może być też na przykład specyficzna architektura procesora lub coś co w nim powoduje konflikt z CI+. Być może wiedzą że żaden update software nie pomoże i czekają aż sprawa ucichnie.