anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
markuspulawy
Poszukiwacz

Witam

Miałem ten sam problem w x90j, zaczęło się od pikselozy a skończyło na tym, że przy włożonym module wyświetlał brak sygnału jakby antena była odłączana. Dziś był serwisant i wymienił płytę główna, byłem sceptyczny po przeczytaniu tego wątku ale w moim przypadku naprawa była skuteczna. Zobaczę jak długo. Jeszcze przy nim zaktualizowałem tv do najnowszego oprogramowania z sieci ale nie jest to 6070. Z tego co mówił padają pamięci na płytach. 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Pierdoły opowiada tyle co się pojawiło problemów nie dotyczyło awarii pamięci na płytach... Wiele przypadków było i tu i na Fb na grupie gdzie po wymianie "zakazali" aktualizować bo problem się znowu pojawi... Niech ktoś zrozumie tam w Sony, że płyty nie są temu winne tylko soft.... A tak zapomniałem trzeba na czymś zarabiać... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Przeca dopiero pisałem, za problem odpowiada soft, oficjalne sony radzi zgłaszać do nich problem, ponieważ ilość zgłoszeń jest ważna żeby mogli coś z tym zrobić tu jest numer wystarczy że każdy zadzwoni : 22 306 06 94 
Pierwsze pytanie od Sony czy problem pojawia tylko po włożeniu modułu ? TAK, czy po wyjęciu modułu wszystko jest ok? TAK i to im wystarczyło. Ja miałem cudaka technika w domu, który twierdził że to wina kabla HDMI, który przenosi zakłócenia czyli hardkorowy był, inny pozakładał mi filtry na kable ale szybko wyszedł bo miał już inne zgłoszenie... pewnie nazbierałoby się takich cudaków sporo łącznie z padającą pamięcią :)))) 

profile.country.PL.title
markuspulawy
Poszukiwacz

Jeśli by to była wina softu to po aktualizacji mam 5929, sam tv pobrał, to pikseloza by wróciła. 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Udany sofy to 5660 który poprawił błędy z CAM na nim nie było pikselozy na pozostałych jest a jak nie ma to z czasem będzie... Błędy w oprogramowaniu... 

myslnik
Nowicjusz

Gdyby ktoś się zastanawiał czy 6070 rozwiąże problem, to nie, ta wersja nie rozwiązuje tego problemu.

XR-65X90J

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Trochę czasu już minęło i jak panowie rozwiązaliście problem? 

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

Niestety NIE.

Po rozmowie z Sony Support mamy dwie opcje czekać na nowy soft, który MOŻE to naprawi lub próbować wymieniać płytę główną (pewnie na taką z starszym softem). Na razie czekam na serwisanta.

Ciekawe co wymyślą ???!!!

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Czyli nie jestem sam... Ja po rozmowie z serwisem nie zgodziłem się na wymianę płyty z zastrzeżeniem, aby nie aktualizować tv... A oni na to, to My nic nie możemy innego zrobić tylko Sony dostarczając soft... Coś czuję, że będę musiał się z tym pogodzić i udam się do dostawcy po dekoder zewnętrzny i będzie to koniec mojej walki z CAM... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Ja nawet dzwoniłem już do UPC po dekoder, ale jakieś problemy mi robią. Nie podświetla im się w systemie dekoder na moim koncie, nie mogą w tym abonamencie tego zmienić. Wiadomo za dekoder wincej kasy chcą... jedna wielka lipa . Ale zauważyłem ostatnio że jak długo (kilka tygodni) nie robi się uruchom ponownie w TV to pikseloza się trochę zmniejsza, nawet da się coś obejrzeć :))))  ale wystarczy zrobić uruchom ponownie i czarny ekran :slight_smile: masakra. Jadę cały czas na UPC TV GO i nawet jak będzie update to nie sądzę żeby to naprawili , raczej znowu dodadzą jakąś z dupy aplikację do niczego...