anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Ale ja nie chce dekodera od dostawcy. Po to kupiłem tv z tunerem sat, żeby miec własną listę kanałów chociażby. 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Mam prosty dekoder teleste i mam dosłownie wszystkie funkcje jak na module CAM w tv nawet wspomnianą przez ciebie listę,ale jak uważasz sądzę, że już nic z tym nie zrobią moduł cam jest tylko w Europie i nie każdy z niego korzysta co za tym idzie mało jest zgłoszeń na serwisie a w statystykach widnieje jako usterka płyty, którą wymieniają nie wiedzieć po co skoro jest ok tylko oprogramowanie jest to luftu... 

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Ale Ty masz kablówkę. Dekoder 4K do TV satelitarnej trochę kosztuje. 

profile.country.PL.title
karoleczek90
Poszukiwacz

w UPC tez trzeba do dekodera 4K 10 15 zł dopłacić do karty wiec co to za biznes jeszcze zabawa z ustawieniami żeby chodziło trzeba mieć to gdzie położyć itd u mnie nie wchodzi w grę np zobaczymy jak się sklep u mnie odniesie do tego pewnie będą chcieli 3 płytę zakładać jak znam życie żeby sie odwalić i byle do końca gwarancji.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Bez sensu jest wymieniać po raz 3 płytę... Już widzę te zatrzaski od obudowy przy trzeciej rozbiórce zaraz będzie strzelał pod wpływem temperatury i trzeszczał podczas czyszczenia... 

profile.country.PL.title
karoleczek90
Poszukiwacz

Coz zdaje sobie sprawę ze rozbierane to rozbierane ale tak tego zostawić tez nie moge i dać sie za własna kase dymac puki gwarancja jest to niech robią potem to chyba sprzedam ten tv bo nie wierze ze to bedzie chodzić jak trzeba na długa metę.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Podejście Sony do tematu to skandal, wiadomo błędy się zdarzają i można je naprawić ale pisać że problem pikselizacji został naprawiony i kłamać prosto w oczy to już przegięcie . Tak samo napisali ze naprawili nagle rozjaśnianie ekranu po powrocie z uśpienia, to tez kłamstwo , dalej się rozjaśnia i trzeba resetować żeby wrócił do normy. Było już kilka aktualizacji ale nie zaktualizowali listy dekoderów i nawet mi do głowy nie przyszło że nie rozpozna UPC 4K TVBox. To dramat nie spodziewałem się ze kupię tv i będę na forum siedział i czekał na update może coś naprawi. Kiedyś była wielka akcja Anonymous zaatakowali Sony za blokowanie PlayStation i przez kilka tygodni nie było dostępu do PSNetwork, teraz już można wgrać system PS4 ręcznie na SSD przynajmniej . Może trzeba napisać do Anonymous oni nienawidzą Sony …

profile.country.PL.title
Tomasz7
Użytkownik

Ja działam teraz na 5660 i mogę powiedzieć, że jest raczej ok. Czasami obraz się przytnie, ale bardzo rzadko i na krótko. Można winę za to nawet zrzucić na jakość sygnału czy pogodę. Dekodera nie zaprogramuję, ponieważ moja kablówka daje jakieś ***** za 50zł, którego tv nie może znaleźć, więc u mnie opcja sterowania pilotem tv zewnętrznego dekodera odpada. Co nie zmienia faktu, że żałuję zakupu tego tv. Mam ochotę go sprzedać w pieruny i kupić Samsunga. Nigdy nie miałem tak słabego telewizora, najgorszy zakup jaki mogłem zrobić.

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Można jakoś cofnąć wersję oprogramowania? Ja mam teraz PKG6.6474.0737EUA

Pikseloza wygląda u mnie tak:

sony_piksele.jpg

 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

No lipa straszna... Nie ma możliwości powrotu do poprzedniej wersji oprogramowania...