anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Idąc Twoim tokiem rozumowania, jak w samochodzie na gwarancji zatrze się silnik, to mam się unieść honorem i powiedzieć, że nie zgadzam się na wymianę? Bo nie chcę aby ktokolwiek mi pod maskę zaglądał?

 

Nie przesadzaj - to jest TYLKO telewizor.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Tak tylko na cholere wymieniać płytę, sprawną płytę na nową płytę? 

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Widziałeś ta płytę? Bo ja widziałem. Wszystko jest na niej zintegrowane (hdmi, usb, dvb-t/s, CI+, etc) więc jeżeli jedna rzecz się zepsuje, trzeba wszystko wymienić. 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Noi? Skoro fizycznie jest wszystko ok tylko softwerowo to po co wymieniać cod dobrego na dobre? 

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

A skąd wiesz, że problem jest z oprogramowaniem?

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Od dawna temat wałkowany na forum Pl forum De czy na grupie na Fb zresztą serwisanci również po wymianie płyty na nową "karzą" wyłączyć automatyczne aktualizacje i nie aktualizować płyty do nowego oprogramowania... 

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Bzdura. Pierwsze co serwisant zrobił po wymianie płyty, to aktualizacja do najnowszej wersji. I jakoś na nowej płycie nie ma problemu. 

Moim zdaniem, problem jest w czytniku CI+, który prawdopodobnie ma jakąś wadę fabryczną. Moduł z kartą po wyjęciu jest bardzo ciepły - stawiam więc tezę, że jest spartaczone chłodzenie tego elementu. Dochodzi do jego przegrzania i uszkodzenia. 

profile.country.PL.title
JacekSz
Użytkownik

Ja u siebie miałem cały czas niby ten dobry firmware ale po roku pojawiły się piksele. Teraz od tygodnia mam "nową" płytę z nowym firmware v6.6070 i jest OK. Serwisanci powiedzieli,że jak wymieniają nowe płyty z nowym biosem to nie mają "na razie" ponownych zgłoszeń.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Myk... A ty myślisz że odrazu po aktualizacji będzie pikseloza? To źle myślisz... Pojawia się po czasie i u ciebie również się pojawi... A co do temp modułu na nic ona nie wpływa mam bravia z 2014 która również pracuje z CAM i też jest karta ciepła, a pozatym gdyby obwód się przegrzał to i również prócz tunera dvbc reszta również by nawalała z uwagi na szeregowe ścieżki druku płytki pcv

profile.country.PL.title
karawek
Poszukiwacz

A idąc Twoim tokiem myślenia to wymiana silnika bez zdiagnozowania przyczyny zatarcia ma sens?

Czy ja przesadzam ? Właśnie to tylko telewizor, nie ma jakiejś tragedii. Dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi. Problemem tej firmy nie jest usterka mojego tv bo to się może zdarzyć tylko totalne olewanie problemu który tyczy być może stosunkowo niewielkiej grupy użytkowników ale jest powszechnie znany. Chowanie głowy w piasek nic tu nie da. Mi zależało na prawidłowej obsłudze Ci+, kupiłem tv który to teoretycznie posiadał. Nie jestem zadowolony, mam kupić drugi taki sam ? Raz już sprawę załatwili aktualizacją i pół roku było dobrze. Wnioskuję po tamtym roku, że się da.