anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
tommyfp
Użytkownik

Ja dodam jeszcze że zamówiłem to:

Filtr kanału zwrotnego Bloker DSE HPF85A
https://allegro.pl/listing?string=filtr%20kana%C5%82u%20zwrotnego%20dse
Parę groszy ale sprawdzę czy działa i dam znać.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

tommyfp 

 niestety ten filtr też już był tu przerabiany na forum. dostałem taki za free od UPC, też twierdzili że to powinno pomóc , oczywiście nie daje zupełnie nic. Przejrzyj forum , było już praktycznie wszystko robione, od wymiany płyt po wymianę kabli i podłączenie anteny do różnych rozgałęzień na spliterze..ja nawet miałem kabel 10 metrów i podłączałem pod różne wyjścia. Mam w sypialni inny TV (LG) który też chodzi na module CI+ i tam nie ma żadnych problemów.  

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

problemem nie jest TV tylko żenujące podejście do tematu przez Sony, to jest problem z oprogramowaniem, sami sie do tego się przyznają. Ale zupełnie nie są w stanie tego naprawić, ponieważ firma od której kupili płytę główną , czyli Media TEK już wycofała z rynku ten produkt (chyba ten MT5895) i prawdopodobnie nie zrobi update nigdy. Taka jest żenująca prawda. MediaTEK dla kolejnej generacji XR Bravia sprzedaje już zupełnie inne płyty główne z serii Pentonic prawdopodobnie już pozbawione tego błędu.  Można sobie poczytać w necie, jest całkiem sporo o tym jakie TV od kogo kupuje podzespoły. Dekodowanie odbywa się na płycie głównej , moduł CI+ to tylko adapter. 
https://www.mediatek.com/products/digital-tv/mt5596
https://www.mediatek.com/products/smart-home/digital-tv


profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

U mnie płyta wymieniona i zero problemów. Działa od dłuższego czasu, nie nie tnie. Może trzeba ja wymienić, a nie wylewać żale?

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

myk6414 a od kiedy masz nową płytę?, po tu ludzie pisali że po wymianie płyt po około 1 roku do półtora zaczynało znowu sie sypać

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

tu lepsze info o Pentonic juz potwierdzone i nawet nie wiedziałem ale Sony zmieniło dostawcę paneli, teraz to Samsung, do tej pory było LG. Więc po co kupować z drugiej ręki :))))))))))))))
https://hdtvpolska.com/telewizory-4k-sony-bravia-xr-2023-kiedy-premiery-ceny-gdzie-kupic-qd-oled-a95...

profile.country.PL.title
Ania2030
Użytkownik

Mi skończyła się gwarancja . Uważasz, że to jest ok, że nie z mojej winy mam na własny koszt teraz to robić? Jedna aktualizacja rozwiązała ten problem i było spoko w tym czasie skończyła się gwarancja. W czerwcu nowa aktualizacja i ***** znowu zacina. Chyba ma prawo człowiek się wkurzyć. 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Mirecore dla sprostowania Sony korzystało i korzysta z procesorów mrdiatek, a płyta główna to projekt i wykonanie Sony począwszy od płytki epoksydowej... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Sony ESaudio podaj linki do źródła skąd masz takie informacje. Ponieważ samo Sony podaje że używa układu Pentonic 1000 . Pentonic 1000 to jest Soc czyli układ składający się z wielu elementów i procesorów takich jak Cortex, Mali itd Pentonic 1000 to nie jest procesor