anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik
profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Mirecore wystarczy spisać kod płyty epoksydowej wziąć service manual od Sony i zobaczyć schemat oraz ułożenie elementów... Nie napisałem wcześniej że nie używa, używa a raczej kupuje części z których tworzy własne płyty... Jak z resztą że wszystkim... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Ok coś znalazłem żeby temat zakończyć , tu na przykładzie starszego modelu . Płyta cała wiadomo to tak jak Lenovo czy Dell robi swoją żeby wszystko na niej umieścić , ale wszyscy wiedzą że mózgiem jest Intel albo amd itd. I o to mi chodziło , zobacz tu dobrej jakości zdjęcie , gdzie zbiegają sie ścieżki od common interfejs właśnie do Mediateka i tam jest dekodowanie sygnału które u nas się sypie . Swoją drogą lepiej nie wiedzieć jak robią parówki , bo lubię hotdogi :slight_smile: ja generalnie pogodziłem się z dekoderem i nawet lepiej bo mam 7 dni wstecz i nagrywanie w chmurze https://www.briandorey.com/post/sony-bravia-55xe90-kd-55xe9005-teardown-vr-damage

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Ja też mam dekoder i wszystko śmiga. Szczerze nawet nie wiem jak dziś działa z CAM mimo już wydanych 3 aktualizacji... 

profile.country.PL.title
tommyfp
Użytkownik

Dodam że filtr kanału zwrotnego z allegro nic nie wnosi. U mnie dziwactwo całej sytuacji polega na tym że od września zeszłego roku odkąd kupiłem telewizor nie było najmniejszych problemów z modułem cam aż do teraz. Dodam że wgrywałem wszystkie aktualizacje prawie od razu jak się pojawiły a było ich kilka. Dopiero wersja 6.7240 zepsuła obraz z sieci kablowej.

profile.country.PL.title
daszulc
Użytkownik

I jak tam postępy prac nad usunięciem "pikselozy" drodzy "eksperci" z Sony? Pracujecie ciężko nad tym niekończącym się zjawiskiem?! W pocie czoła?! Wasi "inżynierowie" wymyślili jakąś aktualizację?! Nigdy więcej nie kupię waszych TV, bo tracicie zaufanie klientów, poprzez ich lekceważenie. Nigdy więcej!

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Napewno się tym zmartwią 😀 99% ludzi używa dekoderów zewnętrznych więc płakać nie będą czy kupisz ich następny produkt czy też nie... Tak samo jak kiedyś było z mercedesem który rdzewiał.... 

profile.country.PL.title
Tomasz7
Użytkownik

U mnie jest spokój już od ponad roku po drugiej wymianie płyty głównej, ale mam wyłączone aktualizacje. Ale osobiście uważam, że TV jest do bani. Ostatnio byłem u znajomego, który ma Samsunga. Obraz o niebo lepszy, wyrazisty, ostry i ze świetną głębią. Na Sony ewidentnie widać punkty światła na ekranie gdy obraz jest biały lub ma inny jednolity kolor. Na PS też obraz jest słaby. Nie ma efektu "wow". Wziąłem konsolę do kumpla, który także ma Samsunga. Tam wszystko wygląda o wiele lepiej. Nigdy więcej Sony i w przyszłości tylko Samsungi.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

domyślam się, że kolor i kontrast jest na maxa 🤣 kupiłeś średniaka od Sony i oczekujesz obrazu jak u flagowca😂

profile.country.PL.title
Tomasz7
Użytkownik

Mam XR-55X90J, a bije go na głowę zwyczajny Samsung za 3000zł. W swoim TV nic nie robiłem, ustawiłem tylko obraz standardowy, tak samo jak kumpel w swoim Samsungu. Wyciągnął z kartonu, postawił na półce i ogląda, bez grzebania, a obraz miazga.