anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Po pierwsze nie masz przeprowadzonej kalibracji obrazu, dwa śmieszą mnie ludzie którzy kupują dany sprzęt, a potem piszą, że u kumpla stoi taki i taki i jest lepszy... to pytam gdzie miałeś oczy kupując tv? Przeprowadź kalibrację obrazu to zobaczysz co to jest obraz a nie cukierkowe kolory i podbity kontrast jak u koreańca... 

profile.country.PL.title
Ania2030
Użytkownik

Obrońco tv sony. To, że tobie się podoba nie znaczy, że ktoś nie może mieć odmiennego zdania. Też uważam, że jakość odbioru jest bez szału. Mam drugi tv tańszy innej firmy i odbiera o niebo lepiej. A tu jeszcze dochodzi pikseloza. Moduły cam używam od zawsze i na poprzednich tv nie było tego problemu więc człowiek ma prawo się wkurzyć tym bardziej, że rozwiązania problemu nie ma. 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Co ma moduł cam do jakości obrazu czytaj ze zrozumieniem... 

profile.country.PL.title
Ania2030
Użytkownik

Rozdziel to sobie na dwie części. Pierwsza to obraz wcale nie jest rewelacyjny. Niczym się nie wyróżnia od dużo tańszych tv lg czy samsunga. 

 

A druga sprawa to to, że spalony jest u mnie przez problem z modułem cam i zachowaniem firmy Sony w stosunku do klienta. 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

To zrób kalibrację obrazu to zobaczysz co to jest wysokiej jakości naturalny obraz... Co do modułu cam zgadzam się... 

profile.country.PL.title
karawek
Poszukiwacz

Tak jak ktoś wspomniał obraz jest średni bo to średniak Sony i tyle  w temacie. Inna sprawa że ten średniak był i jest zdecydowanie za drogi  na tą klasę tv. Chcieliśmy mieć markowy tv to mamy :-). Co do CI+ to właśnie na podstawie takich detali buduje się markę. To że sony kiedyś było wyborem nr 1 to już przeszłość. Te kilka niezadowolonych procent użytkowników przez lata konsekwentnie i całkiem słusznie będzie odradzało swoim znajomym zakup sprzętów tej marki. To się kiedyś odbije na Sony, pewnie nie w takim stopniu jakbyśmy chcieli i trzeba będzie trochę poczekać. Ja już mam wyrobione zdanie po tej akcji c CI+. Nigdy więcej i każdemu który chce mojej rady odradzę tą markę. Spokojnie bez emocji opowiem im historię którą przerobiłem, ile razy zgłaszałem i jak bardzo mieli mnie w dupie.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Tym akurat Sony się nie będzie przejmowało ten procent korzystający z modułu cam, który i tak jest tylko w wybranych krajach UE (poza UE nie ma tego modułu) jest jak kropla w morzu, a co do samego tv jak na średniaka moim zdaniem jest bardo dobrze tylko kwestia kalibracji ustawień obrazu... 

profile.country.PL.title
Ania2030
Użytkownik

Ja nawet nikogo nie muszę zniechęcać każdy kto przyjdzie i zobaczy to pyta jak ja jeszcze tego tv przez okno nie wywaliłam

profile.country.PL.title
Ania2030
Użytkownik

No oni nie będą po mnie płakać i grupa ludzi odczuje ulgę jak się pozbędzie tego ich badziewia. Działa to w dwie strony. I już nie pisz ciągle o tej kalibracji jakbyś jako jedyny miał dobrze skalibrowany a cała reszta nie ma 🤯

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Jak się kupuje tv i nie potrafi ustawić obrazu to już nie mój problem (wejdź na jakiekolwiek forum z tv i poczytaj każdy kto choć trochę się zna na jakości obrazu robi jego kalibrację to nie są tv z lat 90 kiedy był kontrast i jasność oraz kolor w menu) pozatym po co te żale wkurzyć przez okno obecnego Sony kup koreańca z plastikową obudową i ciesz się "super obrazem" 🤣 pozatym jak można do takich tv używać kart cam, które nigdy nie będą oferowały takiej jakości obrazu jak odbiorniki zewnętrzne w postaci wysokiej jakości dekodera, szybkości działania... stąd wiadomo dlaczego poza UE tego modułu się nie stosuje bo to badziewie....