anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

820 ODPOW. 820
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Chyba nie czytałeś co wcześniej napisałem . Interfejs przełączania kanałów będziesz miał prawie identyczny jak na module , czyli od Sony jeśli zrobisz konfigurację dekodera w ustawieniach telewizora . 
kanały i wejścia > zewnętrzne wejścia > konfiguracja dekodera > i dalej już zobaczysz co robić , wtedy sterujesz pilotem od TV . Oczywiście dekoder musi mieć podczerwień do pilota. Dobry dekoder nie wiem jaki , ja mam od UPC o jest ok . Powinien mieć 4k, Dolby Digital i Dolby Vision 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Tak będzie wyglądał interfejs przeglądani kanałów po konfiguracji , tak jak z modułem , różnica polega na tym że są duże obrazki kanałów i niestety brak szczegółowego opisu programu , czyli strzałka do góry nie działa . 

IMG_2234.jpeg

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Dzoekj za wyjaśnienia. A jak wygląda interfejs przewodnika tzw. spisu godzinowego po kanałach w opcji Guide? Też tak samo jak w Sony? Mogłabyś wrzucić fotkę? 

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Chodzi konkretnie o to miejsce tzw. Guide. Czy wygląda ono tak samo jak w Sony na module (na poniższym zdjęciu)  czy raczej tak, jak domyślnie daje nam to dostawca kablówki?

 

20231029_051000.jpg

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

I jeszcze takie pytanko... czy przy używaniu telewizora na dekoderze jak włączasz po raz pierwszy telewizor po wielu godzinach nieoglądania, to też go włączasz tylko i wyłącznie oryginalnym Sonowskim pilotem i przy tym jednym kliknięciu uruchamia się zarówno telewizor jak i dekoder z funkcji uśpienia, czy raczej dodatkowo musisz kliknąć jeszcze włącznik na tym drugim pilocie od dekodera, aby ten dekoder uruchomić? No chyba, że dekoder którego używasz nie ma funkcji automatycznego usypiania / wyłączania i jest on stale włączony, więc gdy odpalamy start na jednym pilocie Sonowskim to wszystko razem się uruchamia (i dekoder i tv). Mnie zależy na tym, abym na ten pilot od dekodera nawet nie musiał patrzeć i mógł go schować głęboko do szuflady. Nie bardzo chcę się bawić na dwa włączniki pilotowe. A swoją drogą jaką nazwę ma ten Twój dekoder od UPC, który posiadasz? Może można go gdzieś dostać w sklepie odrębnie, nie będąc nawet klientem UPC?

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

IMG_2235.jpeg

Tylko przełączanie kanałów i układanie ich sobie po swojemu jest podobne jak na module , tzn na dekoderze telewizora . A jeśli używasz dekodera zewnętrznego to już musisz dodatkowe opcje wywołać z zakładki Zdalne sterowanie i tu masz wszystkie opcje dekodera i przechodzisz po kliknięciu w jego interfejs , czyli jak klikniesz teraz Przewodnik to odpali guide dekodera , itd nawet opcje dekodera z tego poziomu możesz zmieniać . Po uśpieniu włączasz TV i jeśli dekoder sam się nie obudzi TV pokazuje info czy włączyć dekoder i masz przycisk Włącz i tyle . Tylko tak jak pisałem całe to sterowanie odbywa się podczerwienią , u mnie to wszystko działało jak miałem dekoder Horizon ale jak zmieniłem na TVBox4k który ma rozmiar paczki fajek i przykleja się go na rzep za telewizorem te funkcje już nie działają , a sterowanie przez HDMI to fikcja. Czyli sprawdź czy dekoder ma podczerwień czyli klasyczne działanie pilota i czy obsługuje Bravia Sync  

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Dzięki bardzo, to juz teraz wiem w czym rzecz. I jeszcze takie pytanko. Sony proponuje zarejestrować telewizor np. poprzez swój googlowski adres e-mail. Opłaca się rejestrować? Są z tego jakieś korzyści?

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Teraz jak kupisz nowy amortyzator FOX do roweru to trzeba zarejestrować żeby mieć wieczną gwarancję , ale tu chyba tylko dwa lata i to dostajesz tak czy siak. Nie wiem co to daje tak naprawdę :))) może te punkty w Bravia Core 5 na rok…

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

O i na tym ostatnim screenie udało się uchwycić przypadkiem plamkę kurzu , lewy górny róg , to właśnie od tego gownoglosniczka pierdziawki który jest trochę poniżej . Mam już oba zaklejone taśmą :)))) proponuje zrobić to samo 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Kurde zaklejanie głośników taśmą 😀 u mnie przez okres 2 lat zero problemów poza cam,ale i tak korzystam z dekodera...