anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

779 ODPOW. 779
profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Szkoda że na moim terenie nie działają.

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Dzisiaj był u mnie serwisant i wymienił mi płytę w TV. Jak na razie jest ok. Oby tak zostało 👍.

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu to sprawdź wersję oprogramowania jaką masz teraz. (po wymianie płyty) .

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Mam ten najnowszy czyli 6.4285, ale po włożeniu płyty był jakiś starszy i serwisant aktualizował z pendrive.

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Niech działa jak najdłużej  :slight_smile:

profile.country.PL.title
olik1982
Użytkownik

Stałem się posiadaczem tv sony xr55x90j  korzystam z upc przez moduł CI +, oczywiście nie aktualizuje tv nie ma żadnych przycięć czy kratkowania ale problem polega na tym iz kopiuje swoja liste kanałow ,wszytko działa ok jednak po dłuższym wyłączeniu tv i jego uruchomieniu wraca stara lista kanałów nie ta która kopiowałem.Chce dodać ze mam wyłączona opcje automatycznej aktulizacji kanałów. Jakieś rade na ten problem ?? 

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

 Co prawda mam xh9096 ale wydaje mi się że zasada działania i android taki sam. Otóż u mnie po wgraniu swojej listy z pena albo miałem zdublowane kanały albo po włączeniu nie widział kanałów. Ja po przywróceniu do ustawień fabrycznych nie wyszukuje kanałów tylko pomijam robię wszystkie ustawienia, telewizor jest gotowy do oglądania tylko brak kanałów i wtedy biorę pena z plikiem swojej listy i wysyłam do telewizora, finito. Od tej pory nic się nie dzieje z kanałami.
profile.country.PL.title
olik1982
Użytkownik

Sposób wgrania listy kanałów działa potwierdzam jednak pojawił się inny problem .Po wgraniu listy po ustawieniach fabrycznych programy działają do momentu aż wyłączę tv na dłuższy czas .Po włączeniu lista kanałow jest ale brak kanałów czarne tło. Spotkał się ktoś z taka dolegliwością ?

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

olik1982

Ja miałem coś takiego jak czyściłem pamięć podręczną i dane w któreś aplikacji do obsługi kanałów. Musiałem przywrócić ustawienia fabryczne i zrobić wyszukiwanie od nowa. Po wyszukaniu kanałów wgrałem listę z pena i jest ok. Z listą kanałów jest pewien problem (błąd) który zauważyłem, otóż po usunięciu niechcianych kanałów one i tak pojawiały się na liście i to w miejscu innych programów, dlatego jak robiłem to już kolejny raz to nie usuwałem tylko przesuwałem niechciane kanały gdzieś na koniec listy.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

 
Próbowałeś może jak jest czarne tło przełączyć kanał na inny i wrócić. Sporadycznie zdarzyło mi się kiedyś włączyć telewizor i nic nie było ale pomogło dłuższe przytrzymanie przycisku wyłączenia na pilocie i kiedyś pamiętam że przełączyłem kanały góra/dół i obraz się pojawił. Jeżeli nic nie pomoże to raczej serwis.