anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

780 ODPOW. 780
profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Czy po wymianie płyty głównej TV działa prawidłowo?

profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

u mnie po wymianie płyty głównej cieszyłem się może 3 tygodnie , obecnie wróciło wszystko do stanu przed wymianą , ręce opadają 

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

U mnie tydzień po wymianie płyty na razie jest ok.  

 
 
  czy te problemy pojawiły się nagle, czy też stopniowo się pogarszało?
profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

Stopniowo i tak trwa, czekam na razie bo ktoś wcześniej napisał że sony pracuje nad oprogramowaniem, jeśli to nic nie da zgłaszam reklamację z tytułu rękojmi do sklepu ,moja cierpliwość się dla tego szrotu kończy 

profile.country.PL.title
Borysek09
Użytkownik

Koledzy mogę wam napisać tylko tyle, mam moduł CI od Multimedi już od czterech lat był w XE9005 teraz od roku mam go w XH9505 i LG nano913 i wszystko śmiga z najlepszym skutkiem, jedyny problem to że jak nagrywam na dysk to mogę oglądać tylko niektóre kanały, ale to i tak dobrze bo na tym LG można oglądać tylko kanał który się nagrywa

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Borysek 09

Fajnie że wszystko Ci działa.

Ja mam w domu 2 starsze modele Sony i działają z każdą kartą i modułem CI a to tylko średniaki  jeden 6 i drugi 7 lat.

A X94J Strajkuje .(z modułem)

Dokupiłem nowy moduł CI  Neotion z 2020r. i pokazał (telewizor) palec .

Czekam na aktualizację i informację z zakresem poprawek w tej aktualizacji.Jeśli nie będzie poprawki to rękojmia.

JackoLBN
Poszukiwacz

Miałem podobny problem na xf9000, pomogła wymiana splittera na włąsciwy.

Jeśli  takowy posiadasz  podłącz tv bezpśrednio do kabla  bez splittera.

profile.country.PL.title
Persu87
Użytkownik

w XH90 ten sam problem. Inzynierzy sony potwierdzili, ze to problem globalny i pracuja nad tym. Wczoraj pikseloza a dzis spokoj, ale pewnie problem wroci. Wymiana plyt glownych nie wiem czy cos pomaga, ale zawnioskowalem o to bo są jakies inne podzespoly. Problem jest po ktorejs aktualizacji. W 61534 nie było tego w ogole, ale natomiast modul rozlaczal sie. Nie wiem jak wyglada kod odpowiedzialny za tuner i obsluge modulu, wiec ktos z developerow by musial wypowiedziec sie gdzie lezy problem

profile.country.PL.title
patrol69
Użytkownik

Witajcie. 

Przyłączam się do problemu. Model telewizora to X90J kupiony około miesiąca temu. Czy ktoś oficjalnie z pracowników Sony na tym forum może napisać czy i kiedy pikseloza podczas korzystania z modułu CI zniknie ? Wymieniać płytę w miesięcznym telewizorze ? Czekać na aktualizację ? A może zwrócić ten telewizopodny wyrób ? 

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

patrol69

Oficjalnie to raczej do pomocy technicznej sony, jednak nie wiem czy otrzymasz satysfakcjonującą odpowiedź. Chyba raczej wypróbowane przez support formułki typu:

- odłączenie telewizora od prądu
- aktualizacja oprogramowania
- przywrócenie ustawień fabrycznych

Spróbuj, może uzyskasz to na co oczekujesz.

Namiary:

Telefon: +48 22 30 60 694

E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com