anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

780 ODPOW. 780
profile.country.PL.title
ARBUS69
Użytkownik

Podacie link prowadzący do info od sony, że pracują na aktualizacją? Chce się na tym oprzeć podczas rękojmi 

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Jeśli mi padnie moduł CAM + a SONY dalej będzie olewało klientów, pozostaje złożyć pozew zbiorowy !!! 

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

ARBUS69 masz linka  Aktualizacja  tylko musisz chyba mieć zarejestrowany telewizor na stronie

profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

WAŻNE: Ten artykuł dotyczy tylko określonych produktów. Proszę sprawdzić Obowiązujące produkty na górze tego artykułu.

 

Jeśli w ostatnim czasie podczas oglądania telewizji zdarza się zamazanie lub pikselizacja obrazu (widać pojedyncze kwadratowe piksele), wkrótce pojawi się rozwiązanie. W nadchodzących tygodniach firma Sony wyda aktualizację oprogramowania, która wyeliminuje to zjawisko, zwane makroblokami.

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

Jedna uwaga do tego "w nadchodzących tygodniach". Problemy z makroblokami i kartami CI+ pojawiły się po październikowej aktualizacji a teraz mamy połowę lutego. To chyba lekkie przegięcie jak na japońskie standardy i "przepraszamy za niedogodności" to moim zdaniem sporo za mało !!!

Marcino
Nowicjusz

Dopisuję się do listy oczekujących na aktualizację. Xr55x90j kilkanaście dni temu pojedyncze kwadraty, teraz coraz częściej i więcej. Oby aktualizacja pomogła.

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

I to jest niepokojące bo wychodzi na to że to nie wina  oprogramowania !!! raczej problem sprzętowy! 

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Do qset1975,  a nie warto trochę poczytać wcześniejszych wątków, zamiast powielać i zaśmiecać forum?  

profile.country.PL.title
Marcin.
Poszukiwacz

Kupiłem XR-55X90J przed końcem roku.Wszystko było ok ale ..... Już nie jest i obraz od około miesiąca wygląda tak.

DSC_0013.JPG

Mam nadzieję że aktualizacja wyjdzie szybko i naprawi pikseloze.

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Do karmaba, prośba o czytanie ze zrozumieniem. To nie wina hardware, tylko potrzebna aktualizacja software.