anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
Tomasz7
Użytkownik

Teraz mam oprogramowanie PKG6.4314.0524EUA

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Kurcze, ale stare jeszcze na bank bez obsługi VRR... 

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Pikseloza jest coraz gorszą, nasiliła się,sa momenty że obraz jest całkowicie poklatkowany,tez macie takie wrażenie? Szlag człowieka trafia, nie da się meczów oglądać, a zaraz mundial, Sony milczy ws rozwiązania problemu, a my czekamy bez deadlinu czasowego, jak zostanie mi pół roku rękojmi to zażądam zwrotu pieniędzy, bo jedno zgłoszenie z rękojmi już było ;/ 

 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

U mnie pikseloza jest, a raczej jej nie ma bo mam czarny obraz z kolorowymi kwadratami i dźwiękiem... Mnie też już h... strzela płacę za kablówkę ok mógłbym poprosić o dekoder, ale skoro mam możliwość korzystania z modułu CAM to chcę z niego korzystać... Pozatym coś czuję, że te cymbały z Sony Polska otrzymując takie info na supporcie nie przekazuje problemu do Sony Europe tylko na siłę wymieniają płyty a to h.... warte boi i tak po aktualizacji problem powróci... 

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

Ciekawe, że jakoś nie widzę jakiś sugestii od moderatora Agnieszka_J. Czyżby rady typu "reset do ustawień fabrycznych" nic nie pomagały?

SonyESaudio ma rację pikseloza z każdym dniem się powiększa. Dojdzie do tego, że znowu wyjmę kartę CI+ i będę oglądał tv w trybie mieszanym tj. kanały niekodowane na aplikacji TV a kodowane na aplikacji UPC TV Go. Trochę to wkurzające ale innego wyjścia nie widzę. Oczywiście zmiana na dekoder też jest jakimś rozwiązaniem.

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Zgłaszajcie to do  do Sony .

Wiem że trochę czasu i nieziemskiej cierpliwości trzeba poświęcić.

Piszcie maile na suport Sony.

Ja korespondencję utrzymuję już drugi tydzień i otrzymuje ciągle nowe pytania.

Wczoraj puściły mi nieco nerwy i napisałem Co Nieco.

Piszcie piszcie i Dzwońcie - musi być wasz ślad w ich korespondencji.

Forum jest dla wymiany doświadczeń - ich nie obchodzi.

 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Ja już z 10 maili wysyłałem i w kółko otrzymuje tą samą odpowiedź, że technicy już pracują nad rozwiązaniem problemu tylko jak długo? I czy faktycznie nad nią pracują... Najlepiej to rozbierać tv i wymieniać płyty, aż do usr.... Aż na końcu trzeba będzie wymieniać obudowę bo zatrszaki się wyłamią 🤣

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Do posiadaczy UPC TV GO :slight_smile: zainstalujcie sobie na TV tą aplikację. Jest to pewnego rodzaju ominięcie problemu pikslowania :slight_smile: wiadomo kilku programów brakuje , na pewno Canal+ i Polsatu jakiegoś, ale chodzi to wszystko bardzo dobrze, nie widać różnicy ze zwykłym sygnałem kablowym. Do czasu aktualizacji da się na tym przeczekać, ja wyjąłem całkiem moduł i przynajmniej meczyki można oglądać normalnie a reszta właśnie na tym. Pozdrawiam :slight_smile:

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Ja również odinstalowałem moduł i "jadę" po analogu niestety... Swoją drogą to już 3 miesiąc, a aktualizacji brak, to już lekkie przegięcie mogliby w końcu wydać poprawkę... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Pamiętajcie żeby zaślepkę włożyć po wyjęciu modułu, bo nie wiadomo ile nam przyjdzie czekać. Geniusze z sony zamiast zrobić normalnie bokiem , to musieli zabłysnąć :slight_smile: jprd