anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
JacekSz
Użytkownik

Czy ma ktoś jeszcze soft PKG6.5660 ( niby najlepszy ). Jak się sprawuje, bo umnie pikselioza od miesiąca coraz bardziej się nasila. 

profile.country.PL.title
karoleczek90
Poszukiwacz

u mnie temat zatacza koło od nowa mialem wymieniona płytę główna po chodziło 8 miecha i znowu piksele w poniedziałek zgłaszam od nowa na Servis zobaczymy co powiedzą obstawiam ze wymiana płyty na kolejna albo ściema ze soft wyjdzie nowy i naprawi

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Wiele postów temu ktoś pisał że to kwestia jakiegoś ukrytego pliku w którym zbiera się jakaś kosmiczna ilość danych który sie zapycha . Widać że to sie powtarza i trwa ro od pół roku do roku. Myślę że wtedy w lutym 2022 jak wypuścili ten soft naprawczy on po prostu resetował ten plik , jak wymienią płytę to z dowolnym softem tez pewnie po roku czy pół roku zacznie pikslować. Może to być wina ogólnej struktury całego systemu dlatego nie są w stanie tego zrobić , może wymagać to gruntowego przekodowania . Ciekawe jak będzie w nowych XR na 2023 bo jak ten sam problem to ewidentnie cały kod ma jakaś wadę . Albo wina po stronie układu Mediateka , te nowe xr będą na nowszym Mediateku Pentonic, jak już wiadomo ten układ odpowiada za dekodowanie , cały interfejs CI+ jest w tym układzie . Zobaczymy czy będą zgłaszać że CAM nie działa na nowych xr. Szkoda tylko że jest jeszcze problem z komunikacją z dekoderem UPC TVBox, tv nie rozpoznaje tego dekodera w żaden sposób , dla Sony ostatni znany dekoder to Horizon, może dlatego, nie ma jak wysłać kluczy CEC… przeszedłem przez wszystkie wejścia HDMI za każdym razem reset CEC(BraviaSync) itd nie kuma tego dekodera, w trybie Horizon za każdym razem, nawet jak ręcznie ustawisz na TV Box to dla niego to jest Horizon i czeka na podczerwień . I nie chodzi tu o ARC czy HFR bo do czego innego służy panie Sony

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Próbowałeś ręcznie wprowadzić dekoder? Ja mam zwykły Teleste od dostawcy tv kablowej i też na początku myślałem, że nic z tego nie będzie, aby sterować pilotem od tv, bo sam tv automatycznie nie znalazł dekodera dopiero po ręcznym wprowadzeniu nazwy producenta dekodera tv udało się go zarejestrować... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Napisałem że ręcznie się da wprowadzić po kilku mykach TVBox ale TV i tak traktuje go jak dekoder z podczerwienią i wysyła polecenia podczerwienią a nie kluczami CEC. Cała ta cześć z dekoderem w tv jest sprzed kilku lat i też wymaga aktualizacji, bo obecnie dekodery już są nowocześniejsze. Dekoder od swojej strony bez problemu rozpoznaje TV Sony i steruje nim przez hdmi: włącz / wyłącz , głośność i dodatkowo można z pilota TVBox wybrać wyjście TV i zmienić coś w tym rejonie … Nawet po wyjęciu wszystkich hdmi i zostawieniu tylko dekodera w dowolnym wejściu i resetowaniu Bravia Sync nie da się zrobić tak żeby sterował przez hdmi , widać układ kanałów ze screenami można je sobie przewijać ale polecenie przełącz jak klikniesz nie dociera do dekodera bo nie kuma że ma to zrobić przez hdmi, a nie przez IrDA . Ale to temat na osobny wątek , może się przydać taka informacja jeśli ktoś chce przejść na dekoder, nie wiem. Tak czy siak sorry za offtop, dodam tylko że sam pilot od TVBox jest bardzo fajny a i tak ten od tv jedyne co mógłby robić to tylko przełączyć kanał ale już funkcje replay czy pauza raczej nie…

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

KD-65X85J - problem pikselozy z kartą CI+ Canal Plus. Kartę mam od ok 6 miesięcy. Na początku wszystko działało ekstra. Od ok miesiąca nie da się oglądać kanałów kodowanych. Instalacja satelitarna jest w porządku, po podpięciu zewnętrznego dekodera i włożeniu doń modułu, zero pikselozy.

profile.country.PL.title
karoleczek90
Poszukiwacz

Ja dziś zgłaszam przez media expert usterkę niech robią co chcą raz już naprawili  wymiana płyty było dobrze jakiś czas znowu sie oglądać nie da tv.nie umieją naprawić porządnie tylko chcą grać na zwłokę aż gwarancja się skończy a potem zostanie każdy z problemem sam bo Sony ma wyjebane na ludzi.

profile.country.PL.title
JacekSz
Użytkownik

karoleczek90 na jakiej wersję softu są te błędy ?

profile.country.PL.title
karoleczek90
Poszukiwacz

ja na sofcie 6.6070 już mialem mikro zwiechy piksele wpadł nowy jakiś soft 6.6474 co na chwile był jak się potem okazało. chwile było ok teraz tragedia znowu.mam dość powoli tego tv.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Wiem, że Sony tutaj dowaliło z obsługą kart cam, ale weźcie sobie dekoder od dostawcy sparujcie z tv, aby obsługiwać pilotem od tv i h... Ja tak zrobiłem i problem mam z głowy...