anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

W dniu 2 listopada 2021 kupiłem XR-50X90J. Od razu po pierwszej listopadowej aktualizacji pojawiły się straszna pikselizacja. Wydzwaniałem na Infolinię Sony wielokrotnie i otrzymywałem różne terminy naprawczej aktualizacji. Po aktualizacji w lutym 2022 faktycznie na pół roku pikseloza zniknęła. Później po kolejnej aktualizacji wróciła. Ostatnio zaparawiłem nowe wejście w kalbu koncentrycznym i nic nie pomogło. Przywracałem do ustawień fabrycznych i to samo. Podobnie jak wielu z Was, mi również porponowali wymianę płyty głównej. Nie zgodziłem się. Telewizję mam kablową z Multimedia na kartę Conax. W streamingowych aplikacjach takich jak np. Player pikselozy nie ma. Tylko w telewizyjnych kanałach. Z racji tej, że nie mam zbytnich wygórowanych wymagań co do ilości kanałów to przeszedłem na niekdowoane bezpłatne. Wystarcza mi tylko kilka kanałów podstawowych. Dwie TVP, po dwa Polsaty, po dwa TVN-y i finito. Początkowo przejście na niekodowane zrobiłem poprzez wyciągnięcie tylko samej karty z modułu, a moduł pozostał w urządzeniu. I fakt uzyskałem niekdowane kanały, ale pikseloza była nadal. Dziś wyjąłem dopiero nagrzaną płytkę (moduł) i jak na razie pikselozy nie ma ani na sekundę. Może faktycznie jak ktoś wcześniej napisał problem był w tej modułowej płytce?

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Mam najnowszą aktualizację z 31 sierpnia 2023 PK.G6 7283 i od tamtej pory a w zasadzie od jeszcze wcześniej trwała pikseloza. Dziś dopiero po wyjęciu adapteru / płytki od karty zniknęła pikseloza. Wcześniej jak płytka została a wyjąłem samą kartę, to nie zadziałało. Kurczę, może jakoś na tych bezpłatnych, niekodowanych będzie śmigało. Żeby nie przechwalić...

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Poprawa się utrzymuje. Brak pikselizacji i obraz śmiga jak brzytwa po wyciągnięciu i rezygnacji z całego modułu CAM razem z kartą abonencką. Mam 9 podstawowych, ulubionych i szlagierowych programów, które w zupełności mi wystarczają., ale przynajmniej pozbyłem się pikselozy. Czy ktoś z Was też tak próbował i uzyskał taki efekt na kanałach niekodowanych po wyciągnięciu modułu? Dajcie znać...

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Na każdym sofcie tak było że kiedy modułu cam nie było w gnieździe to obraz śmigał bez problemu ☺️ 

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Tak przez ciekawość... dlaczego nie zgadzacie się na wymianę płyty głównej? Ja swoją wymieniłem i pikseloza odeszła w niepamięć. Chyba od tego właśnie jest gwarancja/rękojmia? 

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

No proszę, to dobrze wiedzieć. A ja po 2 latach zmagań z pikselozą dopiero po aktualizacji z sierpnia tego roku to dostrzegłem. Wcześniej na poprzednich softach nie przyszło mi do głowy, żeby wyciągnąć cały moduł. Do podstawowego oglądania telewizji w zupełności wystarczy. Tylko ciekawe że jak kartę wyciągnąłem i został w gnieździe sam puściutki adapterek bez karty to co on tam mógł wadzić w stosunku do oprogramowania? Czemu po wyjęciu samej karty nie zniknęła pikseloza tylko dopiero po wyciągnięciu całości modułu?

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Ja na przykład nie wymieniam płyty bo boje sie im zaufać. To jest zawsze jakieś ryzyko. Człowiek nie wie co oni tam do końca nowego włożą do sprzętu i czy to oby nowe będzie czy nie używane. Telewizor nowy to i grzebać w nim nie dam. Poza tym nie chce zeby sprzet zabierali ze sobą. Przestałem im ufać i nie czekam już na ich aktualizację bo szkoda tylko nerwów. Wyciągnąłem moduł i obraz spełnił moje oczekiwania. Mam ustawione tylko 9 kanałów i to mi wystarczy. Rzadko oglądam telewizję, a jak już oglądam to podstawowe programy. Nigdy nie lubiłem tego całego śmietnika, które oferuje kablówka i te kilka kanałów niekodowanych mnie całkowicie zaspakaja. A jak Sony nie może sobie dać rady i olewa użytkowników to tylko przykre jest i nic więcej. Schowałem moduł CAM i wątpię, żeby kiedyś do niego wrócił a jak będę chcial coś kiedyś pooglaac bardziej ambitnego aniżeli tylko kanały bezpłatne podstawowe niekodowane to mam od tego streamingi - VOD, PLAYER, NETFLIX itp.

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Przechwaliłem. Po kilku dniach nawet na wyciągniętym module CAM i programach niekodowanych - pikseloza wróciła. Załamany. Brak słów!

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

I jeszcze do tego lista kanałów zniknęła. Zostały tylko 2.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

To już na bank wina dostawcy a nie samego Tv... Jeżeli moduł jest wyciągnięty i ściąga sygnał ze zwykłej anteny połączonej przez koncetryk to na pewno wina leży po stronie nadawanego sygnału...