anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

779 ODPOW. 779
profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Ja dziś też rozmawiałem z Sony, najpierw usłyszałem, że problem nie jest masowy i trzeba indywidualnie rozpatrywać, więc kupiłem nowy moduł CAM, bo pomyślałem, że tylko tego nie wymieniałem, a konsultantka nie wykluczyła że tu jest wina, niestety nowy moduł nie pomógł, a dzwoniąc do Sony rozmawiałem już z kimś innym i ta konsultantka powiedziała, że problem jest oficjalnie znany od kilku dni i pracują nad aktualizacją, na szczęście udało mi się zwrócić moduł, bo okazała się zbędnym zakupem, tez wziąłem dekoder na ten czas, ale liczę na naprawę tego, bo inaczej będę chciał zwrócić tv

profile.country.PL.title
tedy111
Poszukiwacz

Ja dzwoniłem dzisiaj bo tak jak u innych na x94j pikseloza po zainstalowaniu nowego oprogramowania.Pani była bardzo miła nawet mnie przeprosiła za zaistniałą sytuację ale na moje pytanie kiedy sony wyda jakąś poprawkę i czy wogóle coś wie na ten temat odpowiedziała mi że nie wie że pierwsze słyszy o takim przypadku i ogólnie proponuje mi skorzystanie z gwarancji serwisowej no dramat.Może ktoś znalazł wyjście z tej sytuacji inne niż wymiana płyty głównej jak sugeruje mi serwis sony. Nie chcę wymieniać płyty głównej w 2 miesięcznym tv.

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Niestety zależy na kogo się trafi, też rozmawiałem z miłą panią, bardzo gadatliwa, przepraszała i też mówiła aby zgłosić gwarancję bo problem nie jest znany masowo, tego samego dnia też z inną panią rozmawiałem, która powiedziała, że jest oficjalny u nich komunikat z lista modeli, których ten problem dotyczy i trwają prace nad aktualizacją. Można zglupieć...

profile.country.PL.title
jason.bourne
Użytkownik

Jeżeli Sony nawet rozwiąże ten problem to już dziś wiem że następnym razem nie kupię ich telewizora. Cała rodzina i znajomi radzą się mnie przy takich zakupach więc trochę Sony straci. Wszystkim będę odradzał. Takiej firmie jak Sony nie przystoi ignorowanie tyłu klientów.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Dlaczego nie chcesz wymieniać płyty głównej, fakt nie w dwumiesięcznym tylko 10 wymienili mi w domu w 40 min cała operacja z papierologią. Jak na razie wszystko chula.

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Masz xh90 z innym softem, moze opracowali poprawkę do Twojego modelu, mi w x94j wymienili płytę główną i po tygodniu pikseloza wróciła.moj aktualny soft to 4285

profile.country.PL.title
tedy111
Poszukiwacz

Sam już nie wiem ale chyba będę zmuszony, na razie przebywam za granicą i wracam w połowie grudnia mam jednak nadzieję że do tego czasu sony naprawi to aktualizacją jeśli nie to trudno wymienię płytę główną ale nigdy w życiu nie kupię ani nikomu nie polecę telewizorów sony, na dodatek zrobiłem z siebie głupka w kablówce bo cały czas się upierałem że to ich wina a tu się okazuje że jednak nie bo wszystkie parametry sieci i sygnału są bardzo dobre.

profile.country.PL.title
tedy111
Poszukiwacz

Vanrobertos Czyli lepiej sie wstrzymać z wymianą płyty w 94j i czekać na aktualizację? bo już sam nie wiem co robić.

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

U mnie w x94j wymienili płytę główną i po tygodniu pikseloza wróciła, więc wygląda na to, że faktycznie wymiany nic nie dały, poczekam na te aktualizację max kilka miesięcy. Pierwsza reklamacje zgłosiłem w ramach rękojmi, więc jeśli nie rozwiaza tego problemu będę składał kolejna rękojmię o zwrot gotówki na podstawie art 560 par 1 KC, choć naprawdę chciałbym ten tv zatrzymać , nie mam jednak pewności co zrobi Sony słysząc od każdego konsultanta coś innego  

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Fakt jest taki, że jest to problem ogólny a nie jednostkowy. Wchodziłem na forum niemieckie i tam też opisują podobne problemy chociaż dotyczy to innego modelu KD65XH9005. Nie wiadomo do końca czy jest to problem sprzętowy czy programowy. Zastanawia mnie co się może dziać jak kilka osób tutaj opisywało, że po wymianie płyty początkowo jest dobrze, a problem powraca po kilku dniach. Czy jakiś element ulega uszkodzeniu??? Może wypowiedziałby się tutaj w tej sprawie ekspert z Sony bo w innych sprawach się wypowiadają, a tutaj cisza jakby się nic nie działo i nawet nie wiadomo czy Sony próbuje rozwiązać ten problem i czego możemy się spodziewać. We wtorek przychodzi do mnie serwisant i mam dylemat bo nie wiem czy godzić się na wymianę płyty skoro to nie pomaga.