anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i moduł nCAM HD Telewizja Na Kartę HD

profile.country.PL.title
Lisek-01
Poszukiwacz

XR-55X94J i moduł nCAM HD Telewizja Na Kartę HD

Dzień dobry, 

poszukuję rozwiązania problemu jaki istnieje w modelu x94j dotyczącym współpracy z modułem CI nCAM  HD TNK dla telewizji na kartę HD. Tv nie inicjuje modułu, i nie ma możliwości korzystania z niego w tym modelu. 

Moduł 100% sprawny, w innym sprzęcie np. tv JVC czy tuner Ferguson 254 inicjuje się bez problemu i działa co ma działać. W TV sony niestety nie. Czy jest jakaś poprawka do oprogramowania tv, by moduł nCAM HD był obsługiwany?

Ewentualnie czy ktoś zna sposób by ten tv działał poprawnie z tym modułem?

ncam.jpg

Dziękuję za pomoc.

 

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Ten TV można traktować jak tablet albo smartphone na Androidzie, żeby można było wgrać starszy lub inny mod, należałoby złamać bootloader, tak zwane rootowanie :slight_smile: zazwyczaj szybko pojawiają się takie mody i sposoby łamania na stronie XDA, ale badam sprawę i jak na razie na ten model nie ma modów :slight_smile: są na inne TV, starsze Android TV, ale na Google TV jeszcze nie ma. To co robi Sony serwis, czyli wymienia płytę główną, to nic innego jak obejście problemu zablokowanego bootloadera, gdyby mogli go odblokować, mógłbyś wgrać dowolną wersję softu dla tego TV.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

jak się chce komuś poszukać i pobawić, prsz
https://forum.xda-developers.com/f/philips-sony-tcl-android-tv.8551/

profile.country.PL.title
Lisek-01
Poszukiwacz

Rootowanie aktualnie nie wchodzi w grę... tv jest na gwarancji.

Zgłosiłem oficjalnie usterkę do serwisu i czekam na przyjazd ekipy po tv. Zakładam wymianę płyty, o czym tutaj wspominacie i za jakiś miesiąc od powrotu z serwisu będę zgłaszał ponownie do serwisu, że nie działa z tym, że za drugim razem będę żądał zwrotu gotówki. 

Szkoda, bo w tv jest bardzo ładny, znakomicie wyglądają gry na konsoli, ale to do czego był przewidziany w pierwszej kolejności położyło firmę Sony na łopatki. 

Podsumowując tv Sony kupiłem dwa razy, pierwszy i ostatni raz. :slight_smile:

Dziękuję za wsparcie na forum.

Temat uważam za wyczerpany. 

 

profile.country.PL.title
JacekSz
Użytkownik

Również na sofcie PKG6.5660 ( niby najlepszym ) od ok miesiąca pojawia sie pikselioza i jest coraz gorzej. Powoli nie daje się oglądać. Zaczęły się pojawiać po roku dobrej pracy.