anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-65A90J <=> Oppo BDP-105D

profile.country.PL.title
jaromir
Poszukiwacz

XR-65A90J <=> Oppo BDP-105D

Dzień dobry,

 

Mam problem z wypuszczeniem dźwięku z TV do zewnętrznego systemu Stereo - odtwarzacz Oppo BDP-105D.

Problem polega na braku synchronizacji dźwięku głośnika TV z dźwiękiem zewnętrznym.

 

1. TV połączony z Oppo kablem optycznym.

W tym trybie Oppo pracuje jako DAC i dźwięk z Oppo jest opóźniony względem TV. Nie znalazłem opcji w TV która spowodowałaby opóźnienie dźwięku TV żeby dopasować się do Oppo. Kabel optyczny nie daje chyba informacji zwrotnej do TV, więc TV gra swoje a odtwarzacz swoje.

 

2. TV połączony z Oppo poprzez HDMI ARC.

Niestety nie udaje mi się uruchomić takiej współpracy. Obraz z TV po chwili powraca na obraz z Oppo i pokazuje się informacja o błędzie współpracy.

 

3. Jeżeli Oppo jest źródłem sygnału np. Blu-ray wtedy wszystko jest ok - dźwięk w TV i z głośników idzie równo.

 

Czy w trybie ARC z założenia ma grać głośnik TV i zewnętrzne ? Bo Jeśli tylko zewnętrzne to nie mam co walczyć dalej z tym trybem.

Nie mam pomysłu jak inaczej jeszcze mogę połączyć TV z Oppo. Głównie zależy mi na uzyskaniu dźwięku z Apple TV. Nie chce łączyć na stałe Apple TV poprzez Oppo do TV bo to wymusza konieczność włączania zawsze wszystkich urządzeń i nie wiem czy sygnał obrazu z Apple nie zostanie wtedy zmodyfikowany.

 

Pomóżcie proszę. Dzięki.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Zwykle to system audio ma (o ile ma) ustawienia do synchronizacji dźwięku do obrazu. 

Odtwarzanie z systemu audio, poprzez kanał zwrotny z TV (ARC) co do zasady odłącza głośniki TV. Po to masz wybór w menu TV - głośniki TV lub System audio. 

Toslink jest wyjściem audio z TV a więc nic nie może przekazać do TV

 

profile.country.PL.title
jaromir
Poszukiwacz

Dziękuje za odpowiedź.

Oppo ma możliwość przesuwania dźwięku -100ms do + 200ms. -100 to dobry kierunek ale niestety to nie wystarcza.

Nie wiem jaka jest zasada działania samego złącza optycznego. Czy dźwięk tam występujący jest zsynchronizowany z dźwiękiem głośnika TV czy już na tym etapie jest on opóźniony ? Jeżeli jest już tutaj opóźniony to znaczy że nie da się zrównać z głośnikiem TV w żaden sposób po kablu optycznym.

 

Patrzyłem na soundbar SONY podpięty pod HDMI ARC - tutaj było dodatkowe połączenie z soundbara do TV za pomocą kabla jack i wtedy TV grał równo z soundbarem jako głosnik centralny.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,


Patrzyłem na soundbar SONY podpięty pod HDMI ARC - tutaj było dodatkowe połączenie z soundbara do TV za pomocą kabla jack i wtedy TV grał równo z soundbarem jako głosnik centralny.


Tak Sony posiada w niektórych soundbarach i TV taką funkcjonalność. TV działa wtedy tak jaki piszesz jako głośnik centralny.

 

Pozdrawiam