anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-65X90J prośba o pomoc, czas pracy telewizora.

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

XR-65X90J prośba o pomoc, czas pracy telewizora.

Mam do użytkowników i bardziej obeznanych prośbę. Sąsiad kupił telewizor wyżej wymieniony i jest klasa, chcę kupić taki sam, ale jak z nim go montowałem to wydawało mi się, że nie jest to fabrycznie nowy telewizor. W kącikach obudowy jest jakby delikatny kurz. Pytałem sąsiada czy był oryginalnie zapakowany i powiedział, że nie zwrócił uwagi dokładnie ale był zaklejony. Telewizor miał być fabrycznie nowy i jakieś 2-3 dni na niego czekał.

 

Podobno da się z pomocą kodu wejść w tryb serwisowy i sprawdzić ile razy telewizor był włączany i jak długo pracował czy ktoś może wspomóc takim kodem, ewentualnie poradzić jak to sprawdzić.
Bo jeśli to jest jakiś telewizor powystawowy to sąsiad został oszukany, a można by było choćby jakąś cenę negocjować. Telewizor kosztujący prawie 5000zł powinien być nowy i nieużywany.

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Choć by tu coś znajdziesz: https://community.sony.pl/t5/android-tv/sprawdzanie-przepracowanych-godzin-w-sony-xe9305/m-p/2441539...

Nie radziłbym grzebać w tym menu, zobaczyć i zamknąć.

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

W końcu można tak sprawdzać ilość przepracowanych godzin czy nie? Jest gdzieś zapis w instrukcji, że jest to zabronione albo można przez to stracić gwarancję?

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

A jaki masz problem wziąść instrukcję czy warunki gwarancji do ręki i przeczytać. Jeżeli to mało to wystarczy napisać zapytanie do suportu Sony i tyle. Tutaj to można się dowiedzieć tyle, ile już od dawna jest wałkowane w necie.

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Sony nie ma "normalnej instrukcji obsługi" ani na stronie ani nie dodaje takowej do TV. Pytałem z ciekawości ponieważ nie znalazłem takiej informacji w instrukcjach pomocniczych na stronie. Generalnie wydaje mi się, że Sony kuleje jeżeli chodzi o instrukcje, pomoc techniczną, poziom stron internetowych i współpracą z dostawcami usług dla TV.

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Żadnego grzebania tam nie będzie to pewne. Chcemy tylko sprawdzić czy faktycznie telewizor był nowy, a nie powystawowy. Dziękuję za link

profile.country.PL.title
Nikotedrtgergf
Użytkownik

Teraz wpisałem ten kod w swoim obecny telewizorze sony i wyskoczyła mi niebieska plansza, a na dole pokazało mi wynik

 

18233 00167 18233 coś dziwne bo wynikało by, że pierwsza i ostatnia liczba to ilość włączeń i wyłączeń telewizora co jest logiczne, ale środkowa liczba 167 wskazywałaby ilość godzin, a ta się wydaje dość mała bo telewizor mam 5 lat.

 

Możliwe takie wyniki?

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Ilość godzin pierwszy ciąg, drugi ilość włączeń tv. Włączenia zlicza tylko takie podłączenie od prądu, nie takie zwykłe pilotem ze stanu czuwania.