anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-65X90k problem z jakością sygnału sat

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
tvuser
Poszukiwacz

XR-65X90k problem z jakością sygnału sat

Mam następujący problem z nowym tv X90K.

Telewizor podłączony jest pod antenę satelitarną, bardzo blisko, 3m kabla. Korzystam z modułu CI i karty smart hd+.
Podczas strojenia automatycznego canal+/nc+ pokazuje mi siłę sygnału 100%, jakość ~35%. Co powoduje że większość kanałów w ogóle nie odbiera.

Mam 2 inne starsze tv sony: W857C i X7055, oba te telewizory podłączone pod tą antenę, ten sam kabel, działają i stroją bez problemu, jakość sygnału 80-90%.

Mam też listę kanałów ze starego tv, w formacie xml i mogę je importować pomiędzy trzema tv, i na W857C oraz X7055 działa idealnie, na X90k jakość sygnału bardzo słaba poniżej 30% i większość kanałów nie działa.

X90K ma najnowsze oprogramowanie, próbowałem reset fabryczny. Można tv podłączyć bez modułu cam, i zanim zacznie się strojenie widać jakość i siłę sygnału i pokazuje 35% jakość, bez włożonego modułu. Czy to eliminuje że przyczyną jest niekompatybilny moduł CI?

 

EDIT:

 

Chyba nie jest to wina modułu CI, bo bez włożonego modułu, testując tylko darmowe kanały satelitarne, dalej jest siła 100%, jakość ~30%, zależnie od transpondera, dla polskich kanałów. Są transpondery na których jakość jest wyższa, np. 11137H, aljazeera hd, jakość jest tam 100%. Analogicznie na poprzednich tv użytych do testu, dla sygnału np. tvp polonia jest jakość po 90%. Ta sama antena, ten sam kabel. Nie wiem jak to interpretować, czy antena może wymagać regulacji miernikiem, tylko wtedy dlaczego działa bez problemu na 2 innych tv. Już pomijając nawet fakt na ile miarodajne są te procentowe odczyty z tv, ale na jednych działają kanały w hd bez problemu nawet w śnieżycy ana x90k nie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
tvuser
Poszukiwacz

Problem został rozwiązany, poprzez regulację anteny przy użyciu miernika sygnału. Okazuje się że tuner satelitarny x90k ma większe wymagania odnośnie sygnału niż 2 inne tv użyte do testu, i dopiero po poprawieniu anteny jakość sygnału podskoczyła. Na kanałach z transpondera 11508V (kanały tvn) z jakości pokazywanej przez tv 17% poprawiło się na 60%, i wszystko działa.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry, tvuser

zanim zgłosi się z odpowiedzią ktoś z forumowiczów, podaję namiary na Sony Support, gdzie można zasięgnąć porady w kwestiach technicznych: 
tel. +48 223060694
E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com
albo formularz online:
https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email
Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
tvuser
Poszukiwacz

Problem został rozwiązany, poprzez regulację anteny przy użyciu miernika sygnału. Okazuje się że tuner satelitarny x90k ma większe wymagania odnośnie sygnału niż 2 inne tv użyte do testu, i dopiero po poprawieniu anteny jakość sygnału podskoczyła. Na kanałach z transpondera 11508V (kanały tvn) z jakości pokazywanej przez tv 17% poprawiło się na 60%, i wszystko działa.