anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR65X90JAEP - problemy z matrycą oraz uruchamianiem TV

profile.country.PL.title
Qrczaq
Poszukiwacz

XR65X90JAEP - problemy z matrycą oraz uruchamianiem TV

PXL_20230817_170715722.jpg

PXL_20230817_170852252.jpg

 Co to, od czego, dlaczego i czy oddawać na gwarancję czy rękojmię. Do tego dochodzą problemy z uruchamianiem TV. Raz się włączy innym razem nie chce przez dłuższą chwilę a czasem po 30 sekundach załapie. Czasem w nocy (3 rano) gadał w obym języku. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy to mnie budziło.

Tagi (2)
4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj, zanim zgłosi się z odpowiedzią ktoś z forumowiczów, podaję namiary na Sony Support, gdzie można zasięgnąć porady w kwestiach technicznych: 
tel. +48 223060694
E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com
albo formularz online:
http://services.sony.pl/supportmvc/pl/contact 
Pozdrawiam,  Agnieszka_J

profile.country.PL.title
MaykapKassy
Poszukiwacz


@Qrczaq  napisał(a):

PXL_20230817_170715722.jpg

PXL_20230817_170852252.jpg

 Co to, od czego, dlaczego i czy oddawać na gwarancję czy rękojmię. Do tego dochodzą problemy z uruchamianiem TV. Raz się włączy innym razem nie chce przez dłuższą chwilę a czasem po 30 sekundach załapie. Czasem w nocy (3 rano) gadał w obym języku. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy to mnie budziło.



Jeśli chodzi o te plamy, oraz w szczególności pionowe pasy na ekranie, to jest to klasyczny DSE w formie tzw. vertical banding. Jedna z najbardziej niepożądanych cech ekranów LCD, będąca jednocześnie normą w ramach specyfikacji. A więc żaden serwis nie zakwalifikuje tego jako wadę, lub usterkę kwalifikującą się do naprawy, lub wymiany w ramach gwarancji. Jedyne co możesz w takiej sytuacji zrobić, to przyzwyczaić się do tego. Lub kupić nowy TV z opcją możliwości zwrotu, bez podania przyczyny i tak próbować do skutku. Czyli aż trafi ci się TV z czystym ekranem, co jest tak prawdopodobne, jak wylosowanie co najmniej "piątki" w totolotku.

profile.country.PL.title
Qrczaq
Poszukiwacz

Dziękuję za cenne informacje.

 

Był serwisant - stwierdził wadę fabryczną. Sklep zaakceptował reklamację. Czekam na nowy TV 

profile.country.PL.title
MaykapKassy
Poszukiwacz

No to super. Brawo dla Sony za podejście do klienta. Faktycznie, te wykwity po prawej stronie ekranu na tym tv zakwalifikowanym do wymiany, to była ewidyntna usterka, poza wszelkimi normami plam i vertical bandingów w ramach specyfikacji. Kiedy jusz dostaniesz nowy TV i generalnie będziesz zadowolony z obrazu w normalnych treściach, to ciesz się telewizorem i odpuść sobie testostowanie na planszach testowych.