anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR77A84J - Jakość obrazu

profile.country.PL.title
maciekbogucki
Poszukiwacz

XR77A84J - Jakość obrazu

Witam,

Tydzień temu stałem się posiadaczem XR77A84J. Nowy telewizor zastąpił  KDL-55W905A. I wtedy zaczęły się problemy. Nowy TV został podłączony w miejsce starego TV.

TV podłączony do telewizji SAT na module CI (CP) , jakość sygnału powyżej 83%, siła sygnału 100%. Stary KDL-55W905A działał idealnie - zero jakichkolwiek problemów z jakością obrazu, w nowym XR77A84J co chwila pojawia się pikseloza lub zamrożenie obrazu. Jest to bardzo irytujące przy oglądaniu. TV pracuje na aktualnym oprogramowaniu. Przy Netflixie i PS nie ma kompletnie żadnych problemów z jakością obrazu

Proszę o jakieś wskazówki jaką drogą powinienem pójść: reklamacja, serwis?

Wygląda na to, że zakupiłem sobie ramkę za kilkanaście tysięcy złotych.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Moduły CI+ to w 99% straszny szajs i są bardzo kapryśne, często jest tak, że nie radzą sobie z nowymi modelami telewizorów i potrzebują aktualizacji. Oczywiście może być też odwrotnie i to wina oprogramowania TV. Spróbuj wymienić moduł zanim wyślesz TV na serwis, mniej zachodu.

profile.country.PL.title
maciekbogucki
Poszukiwacz

Od tego zacznę. Moduł który używam ma już swoje lata (prawie 9 lat). Z tego co się dogrzebałem w sieci, to CP oferuje obecnie nowsze modele. Zobaczymy jaki będzie efekt.