anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zniknął dźwięk dolby atmos w Netflix w AG9 oled

profile.country.PL.title
Wrxsti
Poszukiwacz

Zniknął dźwięk dolby atmos w Netflix w AG9 oled

Hej. Włączając film na Netflix pokazuje się w jakiej rozdzielczości jest i jaki dźwięk np. 5.1 bądź dolby atmos. Od kilku dni zauważyłem że np w Wiedźmin obraz pokazuje Dolby vision a dźwięk tylko 5.1 a wcześniej było w dolby atmos. Coś ktoś moze poradzić?

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Witam Sprawdź ustawienia w amplitunerze. W kinie domowym.

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Rozumiem że system audio masz zgodny z Dolby Atmos? Jeśli nie pokazuje się dekodowanie dźwięku w Atmos na NETFIX'e  to na początek sprawdź czy masz włączony -Ulepszony format HDMI- na porcie HDMI eARC (HDMI 3), ewentualnie jeszcze sprawdź kabel HDMI.

profile.country.PL.title
valdi740i
Poszukiwacz

W ustawieniach dźwięk w telewizorze wybierz dolby Digital 

profile.country.PL.title
Artur-73
Użytkownik

Ja zauważyłem że jeśli chodzi o Netflix i system dolby atmos to umnie jest tak że nie wszystkie filmy które mają ikonkę dolby atmos odtwarzają ten dźwięk. Ja myślałem że po tygodniu używania nowego sundbaru coś mi wysiadło więc zabrałem go do najbliższego sklepu Sony do sprawdzenia i działał bez zarzutu. Netflix nie nadaje w tym formacie mimo że ikonka informuje że jedyne dolby atmos.

profile.country.PL.title
rafakow73
Poszukiwacz

Ikonka Dolby Atmos może być , tylko że nie wszystkie ścieżki dźwiękowe są udźwiękowane w Atmosie, przeważnie jest to ścieżka oryginalna. 

profile.country.PL.title
kryniu3
Poszukiwacz

Witam, u mnie atmos na ścieżkach oryginalnych działa normalnie. Jeśli chodzi o pl to chyba tylko Wiedźmin jest w atmosie w dubbingu. Ale też potrafi że tak to nazwę zniknąć. Po prostu uruchamiam ponownie TV i wraca. 

profile.country.PL.title
DARc69
Użytkownik

Mam inny model ALE podobne doświadczenia i trochę się z tym bawiłem. Może moje doświadczenia pomogą i Tobie. 
Okazuje się, że to jakiś problem na styku aplikacji Netflix i Androida. W pewnych momentach wygląda, że Android przekazuje do aplikacji Netflix info o możliwościach hardware TV i Netflix stosownie do tego pokazuje możliwość obsługi pewnych funkcji lub nie pokazuje. Dotyczy to u mnie właśnie Dolby Atmos. Przełączaniu trybów na amplitunerze (czasami stereo, DD 5.1, Dolby Sourround itp) wraz z uruchamianiem TV i aplikacji różnych najwyraźniej czasami przekazuje do Netflixa NIEPRAWIDŁOWY opis możliwości Twojego systemu (TV + AVR) i jego konfiguracji. 
Najgorsze jest to, że aplikacja Netflix ZAPAMIĘTUJE to info o systemie, a gdy przełączasz źródła w TV to aplikacja Netflix jedynie jest „zamrażana” i idzie do background Androida a NIE jest startowania od zera.

Aby ja zrestartować musisz pójść do menu w TV, Aplikacje, Netflix i „wymuś zatrzymanie” albo „wyłącz” a następnie Włącz.

Wtedy Aplikacja Netflix ponownie pobiera opis konfiguracji (i możliwości) systemu i jeśli faktycznie wspiera on Atmos to Netflix zapamiętuje to sobie i w filmach mających ścieżkę ATMOS, pokaże Ci taką ścieżkę w opisie filmu. Niestety Apka Netflixa czasami znowu zauważa, że W DANEJ CHWILI Twój system nie wspiera Atmos i… znowu zapamiętuje to sobie do następnego restartu aplikacji Netflix 😞

U mnie brak ATMOS „naprawiam” przez restart aplikacji Netflix i działa w 100%, jeśli tylko reszta konfiguracji jest poprawna. 
Może u Ciebie też pomoże :slight_smile:

profile.country.PL.title
Artur-73
Użytkownik

Dzięki a jak zrobić restart aplikacji Netflix ?

profile.country.PL.title
DARc69
Użytkownik

No... przecież napisałem :wink:
W ustawieniach TV, jest pozycja Menu "aplikacje" (zależnie oczywiście jaki język masz ustawiony) i tam jest lista aplikacji (ostatnio używane są na początku + jest opcja "pokaż wszystkie" czy jakoś tak).
Wybierasz Netflix i pojawia się dla niej kilka akcji mozliwych. Wybierz "wyłącz" a następnie ponownie "włącz".

I już.
To takie uniwersalne naprawianie wiekszości problemów w IT :wink: