anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zniknął dźwięk dolby atmos w Netflix w AG9 oled

profile.country.PL.title
Wrxsti
Poszukiwacz

Zniknął dźwięk dolby atmos w Netflix w AG9 oled

Hej. Włączając film na Netflix pokazuje się w jakiej rozdzielczości jest i jaki dźwięk np. 5.1 bądź dolby atmos. Od kilku dni zauważyłem że np w Wiedźmin obraz pokazuje Dolby vision a dźwięk tylko 5.1 a wcześniej było w dolby atmos. Coś ktoś moze poradzić?

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
Artur-73
Użytkownik

Ok dzięki sprawdzę czy zadziała.

 

profile.country.PL.title
Artur-73
Użytkownik

Nie stety nie zadziałało 🙁

profile.country.PL.title
DARc69
Użytkownik

OK. Szkoda. Może w Twoim przypadku jednak coś w konfiguracji calego systemu zostało zmienione (jakaś opcja przełączona w TV i/lub AVR) co finalnie spowodowało, że obecna konfiguracji NIE MOŻE przekazać ATMOS do AVR i to co pokazuje Netflix nie jest chwilową/wadliwą oceną systemu, ale faktycznie dany system nie jest w stanie ATMOS przekazać, więc Netflix go nie wyświetla.
Rozumiem, że miałeś wcześniej ATMOS i nic nie zmieniło się w raamch TV/kable/AVR/konfiguracja głośników itd.

Pozostaje więc podejżenie, że jakaś zmiana w konfiguracji TV lub AVR spowodowała, że AKTUALNIE skonfigurowany system (TV+AVR+głośniki) nie jest w stanie ATMOS przetworzyć?

Przykładowo tylko - jeśli w konfiguracji wyjścia dźwieku w TV zmienisz z Dolby Plus na Dolby ("zwykłe") to już TV nie będzie mógł ATMOS przekazać do AVR i pewnie AndroidTV będzie tego świadomy, co finalnie przekaże dla aplikacji Netflix i on schowa ścieżki ATMOS bo... aktualny stan Twojego systemu nie pozawala na przetwarzanie ATMOS.

Raczej (choć nie mam 100% pewności) konfiguracja AVR nie powinna wpływać na pokazywanie ikonki ATMOS, chyba, że podłączenie AVR do TV masz po eARC (tylko wtedy pojawia się kanał komunikacji zwrotnej z AVR do TV i TV otrzymuje informacje o konfiguracji i możliwościach AVR i może tą wiedzą jakoś się posługiwać, m.in. ustalić czy AVR jest w stanie ATMOS przetworzyć).
Po zwyłym kablu ARC (kanale ARC w kablu HDMI) NIE MA komunikacji zwrotnej w tym zakresie i TV wysyła to co w nim konfigurujesz a nie to co AVR potrafi/chce otrzymywać.
ATMOS w Netflix jest kodowany jako dodatkowe ścieżki w Dolby Digital Plus - jeśli nie skonfigurujesz wyjścia z TV jako DD+ to nie będzie ATMOS jak przesłać. To takie obejście na dzisiaj by móc ATMOS przesłać z aplikacji Android TV, gdyż te aplikacje (wbudowane w TV) nie potrafią wysyłać dźwięku lepszych standardów jak DolbyTrueHD czy DTS Master (gdzie ATMOS jest inaczej wsadzony w ścieżkę dźwiekową).
Piszę o tym tylko by uczulić Cię, że klikając w konfiguracji TV całkiem dalego (wyłączając DolbyDigital Plus) możesz spowodować, że Netflix nie będzie pokazywał ATMOS :wink:

profile.country.PL.title
Artur-73
Użytkownik

Nie do końca tak jest że nie mam Atmos na dwóch filmach dźwięk był w dolby Atmos ale na większości nie ma.

profile.country.PL.title
rafakow73
Poszukiwacz

A jakie masz łącze internetowe, jaki transfer? Jakość z Netflixa, HBO Max itp. jest uwarunkowana właśnie możliwościami łącza. Może przy słabym łączu z automatu obcina Ci najwyższe parametry obrazu i dźwięku. Tak tylko "gdybam"....

profile.country.PL.title
Artur-73
Użytkownik

Do obrazu nie mam zastrzeżeń bo wyświetla w 

dolby vision tylko z tym dźwiękiem nie ogarniam czemu na niektórych filmach jest a niektórych nie.

profile.country.PL.title
Artur-73
Użytkownik

Łącze się za pomocą wi-fi

profile.country.PL.title
DARc69
Użytkownik

Obraz z Dolby Vision w Netflix może być zarówno z dźwiekiem ATMOS jak i 5.1.
Przynajmniej z mojej Bravia  XR, jak coś się Netflixowi pomyrda z możliwościami całego systemu to pokazuje mi na Wiedźminie DVision+5.1. Po restarcie samej aplikacji Netflix (bez żadnej zmiany/wyłączenia TV lub AVR) ponownie wybieram Wiedźmina i TADAM (!) -> DVision+ATMOS.

profile.country.PL.title
Artur-73
Użytkownik

Też ma xr a jak zrobić ten restart na Netflixie

 

TheRaider
Nowicjusz

Powiem Wam: KPINA. Mam pojęcie o ustawieniach - nie pomaga nic. Wystawiam TV na sprzedaż. Nie tylko Sony oferuje jakość obrazu. Znikający Atmos? Nie, dziękuję. Żegnam się z marką.