anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A 7II - źle ostrzy we wnętrzach.

profile.country.PL.title
KrisGdynia13
Poszukiwacz

A 7II - źle ostrzy we wnętrzach.

Po przesiadce z A 77 m1 na A7 m2 + obiektyw FE 24-105mm f/4 G OSS mam dziwne odczucie. Dużo podróżowałem ze starym aparatem i nigdy nie miałem z tym problemu. A7 m2 z tym obiektywem nie zawsze łapie ostrość we wnętrzach. Tzn. zawsze mam trochę zdjęć wewnątrz nie ostrych, ale z nowym sprzętem miało być lepiej. Jest jednak według mnie gorzej. Część zdjęć jest ok ,jednak około połowy - 50% nie ostrych - to wg mnie dużo. Z A77 "złych" zdjęć we wnętrzach było około 10%  Pytania :
Znalazłem w sieci info, że cześć tych obiektywów miała wady - już to sprawdziłem - mój nie jest z tej partii...Czy może mieć wadę pomimo to? Na zewnątrz, nie ostrych zdjęć jest akceptowalnie dużo. 
Czy jest coś takiego jak kalibrowanie obiektywu do body? Gdzie to zrobić?
Są jakieś testy na ostrzenie wewnątrz? Przy tej cenie aparatu i obiektywu spodziewałem się więcej po zamianie, jak na razie nie widzę dużej różnicy...
Na szybko przed wyjazdem kupiłem tani filtr UV dla ochrony szkiełko - czy on może mieć wpływ na ostrość we wnętrzach?

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Widziałem Twój post dotyczący tej samej kwestii na Facebooku.

 

Udzieliłem Ci tam odpowiedzi, w której:

a) podałem Ci link do sprawdzenia obiektywu - OK, widzę że to zrobiłeś. :slight_smile:

b) prosiłem o wstawienie przykładowych zdjęć obrazujących problem - do teraz nie ma nic z Twojej strony.

 

Proszę więc tutaj. Wstaw zdjęcia tych nieostrych zdjęć. Bez tego ciężko ruszyć dalej.

 

Napisz proszę jakie masz ustawienia AF w aparacie. Z jakich punktów/stref AF korzystasz?

 

Proszę też wziąć poprawkę na zupełnie inną metodę ustawiania ostrości w A7II. Tu układ AF opiera się na połączeniu detekcji fazy na matrycy oraz detekcji kontrastu. To oznacza, że mimo iż aparat jest nowszy, nie będzie tak szybko jak w A77. Dopiero nowsza A7III posiada udoskonalony AF, który wydaje się być aktualnie jednym z najszybszych na rynku. W każdym razie każdego aparatu trzeba się "nauczyć". :wink:


Filtr UV jeśli nie musisz, nie używaj. Szczególnie wewnątrz, gdzie raczej nic nie grozi przedniej soczewce. Do ochrony wystarczy w zupełności osłona przeciwsłoneczna.

 

Pozdrowienia :slight_smile:

profile.country.PL.title
KrisGdynia13
Poszukiwacz

Przede wszystkim dzięki. Ponieważ trochę się orientuję a trochę nie. Czy mam wstawić zdjęcia w org formacie czy po wywołaniu do jpg. Czy mają mieć metadane? Jak duże mogą być max.? Chyba jednak mniej się orientuję niż sądzisz. Właśnie dla tego nie wstawiłem na face tam wszytko się zmniejsza. A ja nie za bardzo nawet ogarniam wstawianie zdjęć. 

profile.country.PL.title
KrisGdynia13
Poszukiwacz

DSC01384_DxO.jpgDSC01370_DxO.jpgDSC00916_DxO.jpgDSC01325_DxO.jpg

Jak już wspomniałem filtr UV przykręcony był na stałe. Używam na zmianę obszar AF szeroki albo środek.