anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A200 terkotanie?

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

A200 terkotanie?

Witam,
Mam pytanie czy to normalne że podczas wyłączania aparat wydaje taki dziwny dźwięk. Trwa to ułamek sekundy ale brzmi : "trrrrrr" :) ??

na youtube znalazłem taki filmik
http://www.youtube.com/watch?v=pRJ1281w ... re=related
na końcu jak gość wyłącza aparat to jest podobny dźwięk. Czy to norma w alfach 200?

14 ODPOW. 14
profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

:D Najzupełniej normalne a nawet bardzo pożądane :flushed:
Hmm... Jakby to najprościej... System czyszczenia matrycy. Otrząsa się z pyłków (a przynajmniej próbuje).

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

kamień z serca mi spadł :)
Wiem że może mój problem wyda Wam się śmieszny ale instrukcja niestety nie nic na ten temat nie mówi :)

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Szczerze mówiąc (pisząc) to chcąc udzielić dokładnej odpowiedzi przewertowałem instrukcję i dalej mam ją przed sobą i faktycznie nie widzę nic o tym "trrrrr"... :smileyredface:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

doslav napisał(a):

Szczerze mówiąc (pisząc) to chcąc udzielić dokładnej odpowiedzi przewertowałem instrukcję i dalej mam ją przed sobą i faktycznie nie widzę nic o tym "trrrrr"... :smileyredface:


Zgadza się, potwierdzam. Moja instrukcja również nie zawiera takich zapisów.
To tak samo jak nie ma opisanego np. dźwięku klapiącego lustra ;)

Dlatego nie dziwię się pytaniom o to terkotanie i jednocześnie uspokajam - tak ma być, to nic groźnego :D

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

doslav napisał(a):

Szczerze mówiąc (pisząc) to chcąc udzielić dokładnej odpowiedzi przewertowałem instrukcję i dalej mam ją przed sobą i faktycznie nie widzę nic o tym "trrrrr"... :smileyredface:


Właśnie zrobiłem to samo... i jest o tym bardzo enigmatycznie i skrótowo - więcej było w reklamówce :smileymrgreen:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

Dziękuję za szybką reakcję. Ja też kilka razy wertowałem instrukcję i poszedłem jeszcze raz to zrobić po wpisie Tadeusza :nauseated_face:


Najważniejsza informacja to, że tak ma być i nie ma powodów do obaw.

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

No to żeby było już precyzyjnie...
O tym, że jest taki system - str.17, a o drganiu czujnika (ale w kontekście czyszczenia matrycy) - str. 30. :D

I więcej nie ma :rolling_eyes:

wratislavian
Początkujący

mały offtop ale nawiazujacy do tematu;p
hmm w instrukcji stoi zeby dopiero po wlaczeniu opcji czysczenia matrycy sciagnac obiektyw. rozsądniejszym wydaje sie sciągnać obiektyw nacelować aparat w ziemie i dopieo odpalic czyszczenie bo wtedy co matryca 'szczepie' to bedzie moglo spokojnie wypasc na chodnik.
co o tym myslicie?

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

tak, ale tu jest mowa o innym czyszczeniu. Przy opcji czyszczenia z Menu, trzęsie się naprawdę głośno i potem następuje dmuchanko. Za to ten odgłos przy wyłączaniu jest dużo spokojniejszy - takie tam, ogarnięcie z grubsza.