anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A200 warto? Kilka pytan

FlaQ-----
Początkujący

A200 warto? Kilka pytan

Wiec tak jestem młodym fascynatą lustrzankami. Miałem okazje działas lustrznka analogowa firmy minolty zostały mi po niej kilka obiektywów. Pierwsze pytanie czy mogłbym je dopasowac..? Nie wiem jeszcze jaka lustrznke kupic niestety budzet mam ograniczony A100, A200, A300 ?? a moze w moim wypadku bedzie lepszy aparat z rodziny H..? Takie pytania sie rodza:( Czytałem troche w internecie co nie co o aparatach i technicznie wolał bym A300 a finansowo A200. Moze ktos mogł bym przedstawic rozne wady i zalezty tych sprzetów. Martwi mnie tez ze sa zasilane bateria NP-FM500H jednak wolał bym zwykłe akumulatorki AA.
zastanawi mnie tez funkcja Live view na czym ona naprawde polega i czy to znaczy ze w alfie nie mozna bedzie ogladac zdjec po ich zrobieniu?? Tak takich kilka pytan prosze o pomoc i wsparcie w dobrym wyborze
z gory dzieki

30 ODPOW. 30
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

duż informacji znajdziesz w instrukcjach:
A100 A200 A300 A350

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

A700 A800 A900

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Jeśli obiektywy które posiadasz są od Minolty Af to wykorzystasz je bez problemu, wiec odpadł by Ci zakup nowych obiektywów. Akumulatorem bym się nie martwił bo wystarcza na dosyć długo, dopiero przy intensywnym foceniu może okazać się że nie wystarczy ale to się zdarza niezmiernie rzadko. Live view polega na tym że nie musisz patrzeć w wizjer aparatu tylko na wyświetlacz w momencie wykonywania zdjęcia, a podgląd zrobionej fotki masz zawsze
opis poszczególnych modeli http://nasza-klasa.pl/sony

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

FlaQ napisał(a):

Martwi mnie tez ze sa zasilane bateria NP-FM500H jednak wolał bym zwykłe akumulatorki AA.


http://klubkm.pl/forum/images/smilies/yay.gif

nie chciałbym widzieć jak szybko DSLR wsysałby 4 paluszki ;-)
ciesze się, że lustrzanki standardowo zasilane są specjalnymi aku (pomija niektóre opcjonalne gripy....)


LiveView - podgląd na żywo + odchylany LCD.....funkcja rodem z aparatów kompaktowych.....
dla jednych zbędny detal , dla innych dodatek na wagę złota.....
dzięki niemu mozesz kadrować na ekranie odchylanego LCD...

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

FlaQ napisał(a):

...A100, A200, A300 ?? ... technicznie wolał bym A300 a finansowo A200. Moze ktos mogł bym przedstawic rozne wady i zalezty tych sprzetów. ...


A200 różni się od A300 tylko tym podglądem "na żywo", na ekranie, przed zrobieniem zdjęcia. Po zrobieniu oczywiście też... Poza tym są to funkcjonalnie identyczne modele (jedynie A350 ma matrycę gęściej upakowaną - 14Mpix).
Zaleta A300 - można robić fotki z nad głowy lub z poziomu ziemi - bez kładzenia się (po to jest LV)
Zaleta A200 - nie ma LV, więc jest tańsza ;)
Jak już robiłeś zdjęcia lustrzanką, to zapewniam Cię, żaden kompakt, nawet serii H, Cię nie zadowoli. Kompakty są bajeranckie, ale to nie ta klasa...
O reszcie napisali przedmówcy.

Edit.
Jeszcze o A100 - IMO nie warto - to już starszawy model i chociaż może o ćwierć półki wyżej niż A200, to jednak ze względu na technologię, nie brałbym A100.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

A co do baterii to starcza spokojnie na 600-700 zdjęć bez używania live view w a200/a3XX z podpiętym kitem lub 55-200

FlaQ-----
Początkujący

ok dzienki chłopaki jak cos kupie to dam znac

ripride
Początkujący

Tadeusz napisał(a):


A200 różni się od A300 tylko tym podglądem "na żywo", na ekranie, przed zrobieniem zdjęcia. Po zrobieniu oczywiście też...



to ja mam dodatkowe pytanie bo zostałem zbity z tropu... (chodzi o podkreślony fragment)

wprawdzie kiedyś zakładałem już temat który miał mnie ostatecznie przekonać do zakupu lustra (cienie obiektywu w a200/300) ale jakoś się rozmyśliłem. teraz znów mnie naszło (być może dlatego, że pije już drugie piwo a wakacje w Kalabrii coraz bliżej), ale do rzeczy...

czy w a200 jest możliwość skonfigurowania aparatu by po zrobieniu zdjęcia wyświetlał je automatycznie na wyświetlaczu?

pzdr.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

ripride napisał(a):

czy w a200 jest możliwość skonfigurowania aparatu by po zrobieniu zdjęcia wyświetlał je automatycznie na wyświetlaczu?

pzdr.


Oczywiście że tak, nawet ustalasz przez ile sekund ma się wyświetlać. :)