anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A230+Prakticar 5.6/500 Pentacon nie mogę złapać ostrosci.

puszek
Początkujący

A230+Prakticar 5.6/500 Pentacon nie mogę złapać ostrosci.

Witam.Kupiłem teleobiektyw Prakticar 5.6/500 Pentacon zakończony końcówką Pentacon six, zredukowałem na m42 i z m42 na adapter do sony z potwierdzeniem ostrosci. Ale mam problem z ostrzeniem, jest brak ostrosci i ostrzenia w nieskończonosć, ale gdy odkręcę końcówkę m42 i przyłożę body do obiektywu z końcówką Pentacon six to jest ostro jak trza. Wydaje mi się że tu chodzi o odległosć body od obiektywu, i nie wiem czym to mam zredukować do odpowiedniej odległosci, no i niewiem czy ten obiektyw będzie pracował (ostrzył) płynnie z sony a230??? Pomóżcie proszę bo szkło kosztowało 600zł 😕

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

puszek napisał(a):

Kupiłem teleobiektyw Prakticar 5.6/500 Pentacon zakończony końcówką Pentacon six, zredukowałem na m42 i z m42 na adapter do sony z potwierdzeniem ostrosci.


Kombinacja jak się patrzy :smileyhappy:

puszek napisał(a):

Wydaje mi się że tu chodzi o odległosć body od obiektywu


http://klubkm.pl/forum/images/smilies/taktak.gif

puszek napisał(a):

no i niewiem czy ten obiektyw będzie pracował (ostrzył) płynnie z sony a230???


LINK

puszek
Początkujący

Dzięki acinloop za szybką odpowiedź. podane w linku końcówki redukcyjne widziałem, ale czy one zmienią odległosć? chyba nie bo moja przejsciówka na m42 ma chyba taką samą odległosć a pierscień sony jest tylko milimetrowy, chyba że tu chodzi o budowę wewnętrzną końcówki, załamanie i ilosć swiatła wpadającego na lustro?

puszek
Początkujący

Oto moja końcówka na m42, czy może być za wązka w miejscu zaznaczonym białą linią?i przez to swiatło z obiektywu źle wpada do body? a te z linku są chyba w tym miejscu szersze, czy to może być problemem? :c13

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

puszek napisał(a):

podane w linku końcówki redukcyjne widziałem, ale czy one zmienią odległosć? chyba nie bo moja przejsciówka na m42 ma chyba taką samą odległosć a pierscień sony jest tylko milimetrowy,


Jesteś pewien że redukcja pen six na m42 + m42 na bagnet :c56 ma taką samą "długośc" jak przejściówka pen six na bagnet :c56 :smileyquestion:
Raczej wątpię...
Proponuję zainwestowac w adapter pen six, bespośrednio na bagnet :c56
Jeśli to nie zadziała, proszę o łagodny wymiar kary ;)

puszek
Początkujący

Chyba masz rację :c4 w odległosci może być różnica a kilka milimetrów może mieć wpływ na ostrzenie w nieskończosć, a to że mam mydło na kilku metrach to pewnie wina tego zwężenia w opisanej wyżej mojej końcówce,przy pełnej dziurze cały obraz nie wpada na lustro, a jak przymknę przysłonę to mydło trochę znika. Kupię bezposrednio na :c56 powinno zadziałać, a jak nie zadziała to sprzedam szkło i będzie po kłopocie, :c44 dzięki za doradę :c37 pozdro