anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A33 BF/FF z obiektywem DT35/1.8

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

A33 BF/FF z obiektywem DT35/1.8

Witam, mam pytanie, jak wygląda sprawa z problemami z ostrzeniem, zauważyłem ostatnio (wcześniej nie przyglądałem się aż tak dokładnie), że moja A33 ma BF (przestrzelona ostrość, za obiektem) przy podłączonym obiektywie DT35/1.8. Jak wygląda procedura reklamacyjna ile trzeba czekać, i czy wysyłać aparat z obiektywem na którym jest BF, czy ze wszystkimi obiektywami. Bo już nie wiem czy niewielki BF nie jest tez na kicie, a mam jeszcze sigmę 70-300. Jestem z Tychów, Jest ktoś z najbliższej okolicy, kto mógł by podpiąć moje obiektywy i sprawdzić body na swoich ???. Nie chciał bym się rozstawać za długo z aparatem.

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

rezasurmar napisał(a):

Witam, mam pytanie, jak wygląda sprawa z problemami z ostrzeniem, zauważyłem ostatnio (wcześniej nie przyglądałem się aż tak dokładnie), że moja A33 ma BF (przestrzelona ostrość, za obiektem) przy podłączonym obiektywie DT35/1.8. Jak wygląda procedura reklamacyjna ile trzeba czekać, i czy wysyłać aparat z obiektywem na którym jest BF, czy ze wszystkimi obiektywami. Bo już nie wiem czy niewielki BF nie jest tez na kicie, a mam jeszcze sigmę 70-300. Jestem z Tychów, Jest ktoś z najbliższej okolicy, kto mógł by podpiąć moje obiektywy i sprawdzić body na swoich ???. Nie chciał bym się rozstawać za długo z aparatem.


Proceder wygląda tak:
wchodzisz na stronę http://www.e-csi.pl/pl/wysylka.html i postępujesz zgodnie z tym co tam napisano.
Wysyłka ze szkiełkiem, czy bez? Skontaktuj się telefonicznie z serwisem
C.S.I. Foto i Video
Ul. Żytnia 15
01-015 Warszawa
www.e-csi.pl
e-mail: info@e-csi.pl
tel. 022 3792090


a jeśli chodzi o przestrzelenie - zapraszam na niedzielny wypad do Pszczyny: LINK
Będzie okazja do przetestowania sprzęt oraz do poznania się :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_PL.title
zlybanan
Początkujący

rezasurmar napisał(a):

Bo już nie wiem czy niewielki BF nie jest tez na kicie, a mam jeszcze sigmę 70-300.



http://focustestchart.com/focus21.pdf
może zrób fotki i podlinkuj

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zlybanan napisał(a):

rezasurmar napisał(a):

Bo już nie wiem czy niewielki BF nie jest tez na kicie, a mam jeszcze sigmę 70-300.



http://focustestchart.com/focus21.pdf
może zrób fotki i podlinkuj


ZDECYDOWANIE odradzam.
To jest tak trudny test, że lepiej go nie robić. Bardzo łatwo o błędy pomiarowe.
Jak już ktoś chce/musi/potrzebuje testować FF/BB to najlepszy jest test bateryjkowy :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Po 1 i 'bateryjkowym' zdjęciu - wszystko wydaje się być w porządku.
Natomiast musisz zdać sobie sprawę, że jasne obiektywy są nieco trudniejsze w użytkowaniu ze względu na małą GO. Wystarczy, że Ty albo fotografowany przedmiot się delikatnie poruszą zanim naciśniesz spust migawki do końca i ostrość pojawi się za lub przed punktem, który chciałeś aby był ostry...

Chociaż lekki BF może u Ciebie rzeczywiście występować - minimalnie widać to na 1 zdjęciu.
Powtórz test kilka razy - zobaczysz, czy pojawi się powtarzalność wyników, które otrzymałeś wcześniej. Przydaje się do tego wężyk albo pilot, bo łatwo dostać wyniki obarczone błędem, choćby dlatego, że delikatnie poruszysz aparat w trakcie wyzwalania.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Trzeba również wziąć poprawkę, że czujnik AF jest w rzeczywistości troszkę większy niż ten kwadracik w wizjerze ;)

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Po przejrzeniu większej ilości zdjęć wychodzi chyba jednak mój brak obycia z taką małą głębią ostrości. Upewnię się na spotkaniu w Pszczynie, może jakiś życzliwy przetestuje mi sprzęta :).

profile.country.en_PL.title
zlybanan
Początkujący

po tych próbkach mnie też wydaje się, że wszystko jest raczej ok :c25
na dyxum był jakiś wątek o tym, że SLT są mniej podatne na FF/BF ale czy to prawda... :c18

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zlybanan napisał(a):

na dyxum był jakiś wątek o tym, że SLT są mniej podatne na FF/BF ale czy to prawda... :c18


odpada jeden element, który może być powodem problemów z focusem => Lustro pomocnicze. To, które znajduje się pod głównym lustrem. Mało kto o nim wie :c20
W SLT go nie ma.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer