anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A350 Blade zdjęcia

profile.country.pl_PL.title
smoku-----
Początkujący

A350 Blade zdjęcia

Co może być przyczyna bladych, mało kontrastowych zdjęć? kolory wychodzą jak by były wyprane.
Znalazłem funkcję "color temperature" jaka powinna być tam wartość ?

Obecnie zdjęcia robie z obiektywem Tamron 28-200 1:3.8-5.6.

Z góry dziękuję za pomoc.

14 ODPOW. 14
Dziki-----
Początkujący

jedna rzecz wszystkie alphy mają słabo nasycone kolory to jest wada tych aparatów niestety, ale da sie to przeżyć zaczynałem od A100 którą mam nadal potem dostałem w prezencie od żony A300 w pracy pracuję na A 700 ktorą niestety musiałem kupić sam ale wszystkie robią zdjęcia słabo nasyconymi kolorami zawsze możesz to troszkę skorygować funkcją vivid ale naprawdę nie wiele to pomoże są jeszce filtry polaryzacyjne ale nie do wszystkich zdjęć możesz je używać.

Dziki-----
Początkujący

Tutaj kolega gnembon też ma rację.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

A nie zastanawiało was czy przypadkiem Alfy nie rejestrują kolorów takie jakie naprawdę są? kompakty znane są z tego, że podkręcają kolory, bo to jest tanie i proste by zrobić dobry efekt. Zróbcie sobie RAWa na ISO100 alfą (CCD) i kwanonem z tej samej półki(CMOS) i porównajcie kolory. Zdjęcie może by tak nasycone jak tylko sobie chcemy. Wystarczy przestać pstrykać w JPGach a w domu pobawić się w cyfrową ciemnię.

profile.country.pl_PL.title
smoku-----
Początkujący

Właśnie, kłopot z bladymi zdjęciami zaczął się od momentu kiedy zacząłem porównywać je z fotkami z kompaktów. Masz racje gnembon zdjęcia są najprawdopodobniej dodatkowo nasycane przez aparat bo niektóre aż za bardzo szczypią w oczy.
Inną sprawą jest to co wcześniej pisałeś - przy dobrym oświetleniu zdjęcia od razu lepiej wyglądają i mają więcej kolorów.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

oprócz RAWów można też, jak ktoś jest leń i woli JPEGi podkręcić lekko kolory włączając "vivid", ew. podczas obróbki nasycając kolorki :nauseated_face:
ja kocham soczyste kolorki :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer