anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A500

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
bartezlodz
Użytkownik

A500

Witam wszystkich mam dwa pytania:

1. Zauważyłem że co jakiś czas w mojej alfie występuję taka dziwna przypadłość że pierwsze zdjęcie po włączeniu aparatu jest całkowicie białe albo czarne. Niestety gwarancja minęła już dawno. Zwykle używam programu M lub P. Jak myślicie co może być przyczyną? 

2. Jeżeli będzie to usterka kosztowna to nie lepiej będzie już kupić coś podobnego klasowo w cenie do 2500zł. Jaki aparat byście radzili? Widzę że używki A77 są w tej cenie osiągalne ale może lepiej kupić nowe i inną alfe.

Pozdrawiam

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

 

Podobne objawy miały modele Konica-Minolta D5D i D7D - był to początek problemów z migawką.

Jednak w rzeczywistości możemy gdybać dlaczego tak się dzieje. Jeśli chcesz możesz wysłać aparat do serwisu na bezpłatną ekpertyzę. Ponosisz koszt przesyłki, a otrzymasz dokładną diagnozę wraz z ewentualną ceną naprawy.

 

Od siebie dodam, że koszt wymiany migawki (niekoniecznie w Twoim modelu) to koszt w okoliach 700-800 zł, przy czym podkreślam, że kwota może być inna niż podałem.

Co do wymiany - jeśli jesteś zadowolony ze swojej A500, to chyba nie ma sensu wymiany, chyba że masz na to ochotę to SLT-A65/A77 będą godnymi zastępcami. Warto też zastanowić się nad SLT-A57.

 

Pozdrowienia :slight_smile:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

 

Podobne objawy miały modele Konica-Minolta D5D i D7D - był to początek problemów z migawką.

Jednak w rzeczywistości możemy gdybać dlaczego tak się dzieje. Jeśli chcesz możesz wysłać aparat do serwisu na bezpłatną ekpertyzę. Ponosisz koszt przesyłki, a otrzymasz dokładną diagnozę wraz z ewentualną ceną naprawy.

 

Od siebie dodam, że koszt wymiany migawki (niekoniecznie w Twoim modelu) to koszt w okoliach 700-800 zł, przy czym podkreślam, że kwota może być inna niż podałem.

Co do wymiany - jeśli jesteś zadowolony ze swojej A500, to chyba nie ma sensu wymiany, chyba że masz na to ochotę to SLT-A65/A77 będą godnymi zastępcami. Warto też zastanowić się nad SLT-A57.

 

Pozdrowienia :slight_smile:

profile.country.PL.title
Sebol.
Użytkownik

Wydaje mi się że Lajam odpowiedział wyczerpująco. Tak tylko dla potwierdzenia dodam że pytałem kiedyś ludzi z serwisu o taki problem i stwierdzili że najprawdopodobniej migawka do wymiany.

profile.country.pl_PL.title
bartezlodz
Użytkownik

Dziękuje Lajam za odpowiedź:)  A może zamiast wysłać do serwisu to na targch łódzkich  (jeżeli Sony będzie na nich) bedzie serwis i wtedy dam do ekspertyzy? 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Pierwsze słyszę, żeby serwis na targach w Łodzi zajmował się stawianiem diagnozy.

 

Z reguły można było sprawdzić stan migawki i porozmawiać ogólnie o serwisie, ale stanowisk serwisowych C.S.I. nie spotkałem nigdy. Po prostu nie ma tam warunków i czasu na takie rzeczy.

 

Polecam więc kontakt z C.S.I. i wysyłkę :slight_smile:

 

 

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Potwierdzam to co Grzesiek powiedział. W Łodzi nigdy nie było serwisu jako stanowiska, gdzie można było naprawić aparat. Jeżeli chodzi o CSI to można było sprawdzić stan migawki i porozmawiać o serwisie. Nikon (i w zeszłym roku chyba jakiś serwis zajmujący się Canonem) czyścili matryce i robili ogólny przegląd aparatu. Konkretnych napraw nie przeprowadzano gdyż rozłożenie stanowiska serwisowego nie jest takie proste a czas naprawy jest dość długi, potrzeba części zamiennych a nie wyobrażam sobie aby wozić ze sobą cały warsztat.

profile.country.PL.title
rafalkurek
Poszukiwacz

Też to miałem w a500. Migawka jest walnięta. A500 mają tak ponoć dość często . Miałem na gwarancji i mi wymienili. Czy wymieniać na a77? Ogólnie sony nadaje się do obiektywów manualnych i do tego a77 się sprawdza dobrze, a65 zresztą podobnie. Natomiast szumami i prędkością AF ustępje Nikonowi niemiłosiernie. Ja się przejechałem i kupiłem a77 za 4300. AF wcale nie jakiś mega lepszy od a500. A okazjue się, że obiektwy niezależnych jak Tamron i Sigma latają lepiej ze starym Canone i Nikonem niż z a77, które w sumie mega stare nie jest.  Zanim kupisz, zobacz czy d7100 nie jest w podobnej cenie, a na pewno nie zastanawiaj się nad a77II. Ogólnie miałem 3 puszki sony. a330, a500 i a77 - każda była w serwisie i w każdej coś okazywało się że w praktyce ma jakiś dziwne wady. Np. jak kupiłem a77 to po tygodniu aprat zdechł i musialem wymienić płytę główną.