anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A55 Niewłaściwy akumulator. Użyj prawidłowego modelu

profile.country.PL.title
blucha
Poszukiwacz

A55 Niewłaściwy akumulator. Użyj prawidłowego modelu

Witam, 

posiadam SLT-A55 z oryginalnym akumulatorem. Nie jest nowy ale dotychczas działał bez problemów. Ostatnio potrzebowałem użyć zasilacza, zakupiłem na amazonie ale niestety po zainstalowaniu pojawił mi się napis jak w temacie 😞

Niestety po wyjęciu zasilacza i włożeniu akumulatora, cały czas jestem informowany o niewłaściwym. 

Czy może ktoś się orientuje, co może być za to odpowiedzialne? Czy jest jakieś zabezpieczenie w aparacie, które można zresetować, czy coś się uszkodziło, czy może bateria przypadkiem się zużyła w tym samym czasie?

Zanim zainwestuję parę stów w kolejną, chciałbym spróbować dowiedzieć się, z czym sie mierzę

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

Sugeruję skontaktować się z autoryzowanym serwisem, gdzie przeprowadzą kompleksową analizę problemu i zaproponują rozwiązanie. Najbliższy serwis możesz znaleźć tu: https://locator.sony/pl_PL/servicecenters/?zoom=5&latitude=52.16045&longitude=19.33594

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
blucha
Poszukiwacz

A orientuje się Pan jaki jest koszt takiej ekspertyzy?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jest możliwe, że zakupiony akumulator jest...nieoryginalny, mimo opakowania wyglądającego złudząco podobnie do tego właściwego. Przez pewien czas na polskim portalu aukcyjnym nie sposób było kupić oryginału, a właśnie bardzo ładnie wykonane podróbki. Akumulator powinien kosztować około 200 zł. Jeśli jest podejrzanie tani (ok 60-70 zł) to na 99% mamy podróbkę. I właśnie wtedy aparat może wyświetlić komunikat o "niewłaściwym aku".

 

Pozdrowienia

profile.country.PL.title
blucha
Poszukiwacz

Tylko ja tego akumulatora używałem wcześniej i wszystko było git. Dopiero po podłączeniu w jego miejsce zasilacza i otrzymaniu komunikatu o niewłaściwym akumulatorze, zainstalowałem spowrotem swój (dotychczas działający). Ale niestety błąd pojawił się również i nie chce zniknąć.

Może to styki?

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Spróbuj przywrócić aparat do ustawień fabrycznych. Może to rozwiąże problem. A jeśli chodzi o ekspertyzę w CSI, zawsze jest darmowa.
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@blucha  napisał(a):

Tylko ja tego akumulatora używałem wcześniej i wszystko było git. 

Może to styki?


To możliwe. Nie zaszkodzi wyczyścić. 

daj znać jak poszło.

profile.country.PL.title
photo__music
Użytkownik

Ekspertyza jest darmowa,ale płacisz za kuriera którego oni przysyłają.

Raz naprawią fatalnie a raz świetnie.

Naprawiam tam obiektywy Zeiss’a i albo zrobią dobrze albo niedobrze.

Zawsze jednak drogo.

Baterie…

Witamy w polsce

Jest tak:

To że zapłacisz w salonie Sony 370zl za akumulator,nie oznacza ,że kupiłeś oryginalny.

W polsce wystarczy (i tak jest również z kartami pamięci),że importer zapłaci cło i podatek od podróbek i już w cudowny sposób badziew z aliexpress staje się legalnym oryginałem

Ja kupuję albo w niemczech,ewentualnie w AF Marcotec.

Koszt taki sam,a mam pewność,że ogniwa nie uszkodzą mi aparatu czy kamery.

Te zamienniki można ryzykować do jakiegoś tam oświetlenia,chociaż też szkoda jak padnie elektronika lampy.

profile.country.PL.title
blucha
Poszukiwacz

Się okazało się, że jest uszkodzenie płyty głównej. Więc aparat na części 😞