anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A57 czy A65 - co wybrać?

darikpa
Poszukiwacz

A57 czy A65 - co wybrać?

Moja poczciwa A300 padła. Zapadła decyzja o zakupie nowego sprzętu. Mój wybór padł na A57 lub A65. Interesują mnie TYLKO te dwa modele, ponieważ są w moim zasięgu budżetowym, są kompatybilne z akumulatorami (NP-FM500H) i lampą (HVL-F42AM), których używałem w A300. Mam kilka fajnych obiektywów Sigmy (np. Sigma 17-70 mm f/2.8-4.5 DC Macro) , które mam nadzieję, będą działały z nowym sprzętem???

Wiele się naczytałem na temat modeli A57 i A65 i szczerze mówiąc zgłupiałem, bo i tak nie wiem, który wybrać.

Dla mnie natomiast priorytetem przy wyborze aparatu jest:
- szybkość i celność AF !!! (w A300 bywało z tym różnie)
- wysoka jakość zdjęć JPG (stosunkowo małe szumy i odwzorowanie kolorów, dopuszczalne jest lekkie ich podbijanie)
- poprawność AWB

Nic więcej mi nie potrzeba. Wszelkie wodotryski mi nie są potrzebne
Sprzęt używany najczęściej do portretów i krajobrazów.
Proszę o opinię (najlepiej tych, którzy użytkują ten sprzęt w praktyce)

PYT2. Czy z ww obiektywem Sigmy (i innymi, które działały w A300) SLT A57 będzie działać?

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wiesziałem, że o czymś zapomniałem. AF.

Nie mam pojęcia, co się u Ciebie dzieje, ale AF, w trybie filmowym również, we wszystkich SLT działa błyskawicznie! Nie używałem co prawda nigdy A57, ale miałem A55, A77 i w każdym z nich AF nie miał żadnych problemów z ustawieniem ostrości. Najwolniej działało to z obiektywem macro, ale to już taka uroda tego obiektywu. Z "kitowym" działał błyskawicznie.

 

Nie znam MOV (chyba... słąbo znam się na filmowanieu), ale z AVCHD nigdy nie miałem problemu, ani z jego konwersją - używam programu Sony Vegas do montażu. Próbowałem także Pinnacle (ele tylko demo miałem). Dobrze odtwarzał też PMB. (Teraz to się nazywa PlayMemories Home).

 

Bardzo technicznie o filmowaniu jednak nie pogadamy, jestem fotografem, nie filmowcem, a filmy które nakręciłem przy pomocy aparatów SLT były dla mnie zadowalającej jakości, w każdym razie o niebo lepsze, niż te, które kręciłem kompaktem, lub komórką (i-sprzętu nie mam, nie miałem i nie będę raczej miał).

 

EDIT.

Przed chwilą znalazłem na y-t taki filmik, polecam obejrzenie :slight_smile:
Filmik

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

W zasadzie kolega Tadeusz.O powiedział wszystko.

W słabo doświetlonym pokoju spróbowałem pokręcić jakiś film i nie stwierdziłem aż tak dużych opóźnień o których ty mówisz (1s). Być może dokonujesz bardzo dużej zmiany odległości ostrzenia powmiędzy pierwszym, a drugim obiektem.

Kiedyś pokusiłem się o przetestowanie jakości filmów i obsługiwanego standardu na moim TV - Panasonic. Wszystkie standardy oznaczone jako (FX) są poprawnie odtwarzane u mnie na TV, standard (PS) - nie.

Zauważyłem jeszcze jedną sprawę: jasność filmw jest większa przy frmatach oznaczonych 25p.

 

darikpa
Poszukiwacz

Drugi dzień walki z trybem filmowania :wink:

Dzisiaj przeprowadziłem kilkanaście różnego rodzaju testów. Chciałem nawet powrzucać Wam to youtube abyście mogli się temu przyjrzeć. Jednak gdy zobaczyłem, że czeka mnie eksportowanie do sieci kilkunastu plików po 1Gb każdy!... to wybaczcie ale zrezygnowałem. A wrzucanie tego z mniejszej jakości nie ma sensu, bo utraci się szczegóły - na których mi zależy.

Przed chwilą chyba odkryłem na czym polega wyższość Iphona nad A57!!!

Otóż. Iphone jest ustawiony, nagrywa i odtwarza w systemie NTSC  (tak go kiedyś ustawiłem). A57 mam w PAL (tak ustawiłem po jego kupnie).  NTSC daje 29,97kl/s  podczas gdy PAL tylko 25kl/s - stąd różnica w płynności obrazu!

 

W związku z powyższym mam pytanie. Jak w Alfie57 przestawić system z PAL na NTSC?

Szukałem w MENU - nigdzie tego nie ma

Robiłem przywrócenie ustawień fabrycznych - wróciło ale tylko do ustawień parametrów, nawet data i godzina się nie zresetowała.

 

Jak zresetować a57, tak aby wrócić do powitalnego MENU?

profile.country.PL.title
KoT_Kotek
Użytkownik

Wydaje mi siē, że idziesz w niewłaściwą stronę. Te 5 klatek różnicy nie mówi o ty, że obraz będzie ostrzejszy czy płynniejszy. To prawda, że oko ludzkie potrzebuje płynności około 30 klatek, ale dla normalnego filmowania nie powinno mieć to znaczenia. Wrzuć film, który ma okoł minuty, albo i mniej, a napewno zobaczymy w tym czasie jaki jest problem. Taki filmik będzie ważył około 100mb i chyba to jest na wyrost. Kamerą gdy kręciłem filmy miałem 200mb na kaźdą 1 minutę nieskompresowanego materiału.

darikpa
Poszukiwacz

Wybrałem 3 fragmenty do porównania.  Są one zrenderowane do mpeg2 z zachowaniem parametrów takich jak pliki źródłowe. (czyli pliki z A57 są w systemie PAL 1080i/25 dla jednego oraz 1080p/25 dla drugiego. Dla IPhona NTSC 1080p/29,97) Nie różnią się one jakością od oryginalnych plików.  Dzwięk wyciąłem, bo nie ma on tu znaczenia. Generalnie chodzi mi o zjawisko klatkowania /stroboskopu/ przy panoramowaniu. W przypadku NTSC, moim zdaniem jest ono wyraźnie mniejsze i bardziej akceptowalne... o radzeniu sobie z ostrością nie wspomnę, choć to nie wina NTSC czy PAL a samego sprzętu.

 

Materiały były nagrywane w stosunkowo trudnych warunkach.  Mocne zachmurzenie i deszcz.

http://www.alibiteam.pl/inne/filmy.rar

 

Przeprowadziłem dzisiaj kilka podobnych testów /w różnych warunkach/, każdy z kilkunastoma kombinacjami ustawień. (włączanie/wyłączenie stabilizacji, różne czasy migawki, przysłony, różne iso, manual focus, różne tryby nagrywania... chyba wszystkie możliwe kombinacje), jednak ze względu na ogrom danych, nie wrzucam tego do sieci, bo i tak niczego nowego nie odkryły.

Generalnie wniosek jest jeden.  A57 nie radzi sobie z trybem filmowania w zadowalający sposób.

 

Być może przełączenie a57 do trybu NTSC zbliży jego jakość nagrywania do wspomnianego wyżej IP5.

Tylko jak to zrobić....

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tryb 30kl/s NTFS w aparatach nie jest dostępny dla produktów europejskiej strefy.

A tak na marginesie, nic by to nie zmieniło.

Pytanie: dlaczego nie wybierzesz z menu opcji filmowania w 50p (AVCHD)?
darikpa
Poszukiwacz

cwiczylem temat na roznych ustawieniach i w roznych trybach zapisu /tak jak napisalem wczesniej/. roznice sa, ale nie zadowalajace. a system ntsc byl dla mnie dostepny przy piewrszym uruchomieniu aparatu. ja wybralem pal i nie da sie /chyba/ tego cofnac.

ludwikjz
Poszukiwacz

Polecam A65,

[edytowano - powód edycji: niezgodność z regulaminem społeczności - ogłoszenie handlowe.]