anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A58 ostrzy drugi plan

profile.country.PL.title
Pawel187
Poszukiwacz

A58 ostrzy drugi plan

Witam mam problem, otoz od pewnego czasu zauwazam ze aparat ostrzy mi drugi plan pomimo ostrzenia na konkretny punkt(np dziecko). To co trzeba rozmyte a tyl zawsze wyostrzony. Pacjent a58 + kit 18-55. Jakies pomysly? Moze ktos mial podobny problem. 

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Możesz wstawić zdjęcie jakieś ilustrujące problem?

 

Czy sytuacja powtarza się na wszystkich ogniskowych? 

 

Napisz jak masz ustawiony aparat - punkty AF (strefa, szeroki punkt itp), jaki tryb AF.

 

Pozdrowienia

profile.country.PL.title
Pawel187
Poszukiwacz

AF ustawiony punktowo centralny, pojedynczy. Aparat w trybie priorytetu przesłony jak i rowniez auto. 
Powtarza sie wszystko przy krotszych ogniskowych. 

Sprawdzone przy dwoch takich samych obiektywach. 
https://drive.google.com/file/d/12BdAAlQCnCzzoxPnuqGaJycHbDY0wSBs/view?usp=drivesdk 

https://drive.google.com/file/d/16lcVutnIZQwJ5SeiomR48-34g6tTD0UM

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, niestety linki do zdjęć nie są dostępne. Lepiej będzie jak umieścisz je w poście.
profile.country.PL.title
pxj367
Użytkownik

Witam. 

Po zakupie tego aparatu też miałem niezbyt ostry obraz w większości zdjęć (telefonem były lepsze). Od razu na starcie kupiłem jeszcze Sigme 70-300 i na nim (mimo że obiektyw nie ma zbyt wysokich not) zdjęcia w porównaniu do kita były żyleta. Zmieniłem kita na Sony 18-135 i tu już nie mam problemów z ostrością, a ponadto AF działa dużo szybciej i ciszej. Jako całkowity amator z ograniczonym budżetem wszystkie dodatkowe obiektywy kupiłem używki. Sony 18-135 udało się kupić jeszcze z gwarancją za połowę ceny nowego, więc warto poszukać. Znalazłem opinię, że kitowy obiektyw to loteria, jak dobrze trafisz to będziesz zadowolony, mi się nie udało.

profile.country.PL.title
Pawel187
Poszukiwacz

66563649-583C-47C3-8CEA-BD4287767303.jpeg

moze nienajlepsze ale jest tu ukazane co trzeba, ostrzenie na dziecko a ostre wszysko inne tylko nie punkt ostrosci.

 

profile.country.PL.title
Pawel187
Poszukiwacz

CE046945-99AD-42ED-ACC8-271613038A64.jpeg

Tu to samo. 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Napisz nam jeszcze w jakim trybie fotografujesz, jaki tryb autofocusu masz ustawiony w aparacie?

profile.country.PL.title
Pawel187
Poszukiwacz

Wlasciwie w kazdym trybie, najczesciej A, pomiar AF punktowy, srodkowe pole. 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Czyli jeśli dobrze rozumiem ostrzysz  środkowym punktem AF, a element który ma być ostry jest w rogu kadru. Tak się nie da aparat ostrzy tam gdzie jest punkt ostrzenia...