anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A6000 numeracja zdjęć

mari.ell
Poszukiwacz

A6000 numeracja zdjęć

Witam,

 

czy w aparacie Sony A6000 jest jakaś możliwość ustawienia numeracji plików (zdjęć)?

Osiągnęłam numerację _DSC10000 i aparat zaczął numerować od początku (_DSC000001). Nie bardzo mi to odpowiada, bo przy przechowywaniu pliki będą mi się dublować. Najlepszą możliwością byłaby opcja zmiany jednej litery w nazwie (np. _DSA) - jest gdzieś taka możliwość?

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Z tego co pamiętam to aparat numeruje do 9999 i zaczyna od nowa. Niestety ale nie ma możliwości zmiany liter. Aparat zapisuje zdjęcia w katalogu o jakiejś nazwie a jak numeracja dojdzie do 9999 to aparat zakłada nowy katalog o numerze o jeden większym od poprzedniego. Można też ustawić aby każda sesja była zapisywana w katalogu, który w nazwie ma datę. Ja robię jeszcze inaczej. Za pomocą zewnętrznego programu (FastStone Image Viewer) zmieniam nazwy zdjęć, które zostają na dysku na format data i po podkreślniku kolejny numer. Program sam odczytuje datę z danych Exif więc nic nie muszę wpisywać. Zaznaczam tylko zdjęcia, które mają zostać i klikam na rename. Format nazwy taki jak opisałem mam na stałe ustawiony więc dwa, trzy kliknięcia i zdjęcia przemianowane.

mari.ell
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedź. Cóż, szkoda, nie spodziewałam się po Sony takich rozwiązań (czy raczej ich braku) - poprzednio miałam kompakt Olympusa, który po osiągnięciu cyferek 9999 zmieniał literację, tak że w ciągu dobrych kilku lat użytkowania numery zdjęć się nie powtórzyły.