anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A6600 kłopoty z oprogramowaniem systemowym

profile.country.PL.title
PanKot
Poszukiwacz

A6600 kłopoty z oprogramowaniem systemowym

Robię zdjęcia z ręki, ze statywu, makro, reportaże i wprowadzam zmiany w ustawieniach parametrów. Np.: wyłączam stabilizację, zmieniam punkt ostrośći, zmieniam balans bieli.
Aparat potrafi zmienić samoczynnie wybrane przeze mnie funkcje na dowolne inne. Myślałem, że mi się tak tylko wydaje albo przypadkiem coś przestawiam jednak dałem aparat w ręce zawodowca, który poustawiał wszystko pod siebie i zwrócił mi uwagę, że ten aparat działa jak chce. Zmienił sam ustawienia po wymianie obiektywu co potwierdziło moje obserwacje. Wydaje mi się, że tak nie powinno być. Dziś testuję aparat na spokojnie, bez presji złych ustawień w akcji i nic się samoczynnie nie przestawia.
Czy ktoś miał podobny przypadek z oprogramowaniem systemowym?
Aktualizacja dla tego modelu jeszcze się nie ukazała.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Na bank nie powinno tak sie robić. Dziwne to spostrzeżenie że podczas wymiany obiektywu przestawia ustawienia. 

Jedyne co mi przychodzi do głowy (miałem tak kiedyś w innym bezlusterkowcu Sony) to zabrudzone styki w kółku na tylnej Ściance. Samo przestawiało ostatnia wybraną funkcję. Pomogło czyszczenie w CSI

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

@PanKot Hej, masz jakieś informacje w temacie? Udało się zidentyfikować co powodowało takie dziwne zachowanie aparatu?

profile.country.PL.title
PanKot
Poszukiwacz

Niestety, nie mam kiedy odstawić aparatu do serwisu. Robię zdjęcia i... jestem czujny. Sprawdzam często ustawienia.

Ostatnio zmienił mi się obszar ostrości z "elastyczny punktowy" na "środek" przy zmianie obiektywu - z Sigma 56/1,4 na Tamron 70-180/2,8.  Powrót do Sigmy nie spowodował jednoczesnego powrotu na "elastyczny punktowy".
Znów przywróciłem ustawienia fabryczne i dostosowałem do siebie. Zobaczę co bedzie grane w sobotę. Mam trochę focenia z lampą.