anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A7 II czy A6300 co lepsze

profile.country.PL.title
Alberto.2000
Nowicjusz

A7 II czy A6300 co lepsze

Witam...chce kupić aparat sony ..Ale nie wiem który lepiej nada się do krajobrazu..a7 II czy a6300 ..pomocy

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, oba aparaty się do tego nadadzą. Piszesz o krajobrazach, zakładam, że będziesz potrzebował szerokokątnego obiektywu. Do 6300 jest bardzo dobry i stosunkowo niedrogi 10-18, do a7 musisz już pomyśleć o 16-35 albo 12-24, a te obiektywy są dużo droższe.

Ja gdybym robił krajobrazy celowałbym w a7R ze względu na genialną matrycę, ale to też już inny pułap cenowy.

 

Tak czy siak najpierw sprawdź swój budżet, a potem wybieraj aparat wraz z obiektywem (oba powyższe aparaty są bardzo dobre).

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@Alberto.2000  napisał(a):

Witam...chce kupić aparat sony ..Ale nie wiem który lepiej nada się do krajobrazu..a7 II czy a6300 ..pomocy


Ja bez wahania postawiłbym na A7II, jeśli krajobraz jest priorytetem.  

 

 

profile.country.PL.title
Barok4
Poszukiwacz

Wszystko wokół nas ma swój ranking, przyjacielu. Jeśli masz więcej kasy to kupujesz lepszy sprzęt. Nie ma nic prostszego w życiu, jak ta zasada. I nie znam nikogo, kto postępowałby inaczej. Szanując Twoje zamiłowanie do krajobrazów, jestem po prostu ciekwy - jak w fotografi można miec priorytet "krajobraz" i pod niego kupować sprzęt? Do zdjęć krajobrazu nie jest Ci potrzebny aparat za tyle kasy.

profile.country.PL.title
plus5volt
Użytkownik

W krajobrazie zazwyczaj chcemy mieć dużą głebie ostrości, tj. wyraźne to co blisko i to co daleko, do takiego scenariusza mniejszy sensor jest lepszy, wiec wchodził by w grę także aparat systemu m4/3...

Ja bym brał a6300, ze wzgledu na mniejsze rozmiary i wagę od a7ii, mniejszy sprzet łatwiej mieć zawsze przy sobie, wygodniej zabierać na wycieczki, poza tym zawsze sie przyda jego szybszy auto focus i fakt ze mozesz wlaczyć bezgłośną elektroniczną migawke.

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@plus5volt  napisał(a):

W krajobrazie zazwyczaj chcemy mieć dużą głebie ostrości, tj. wyraźne to co blisko i to co daleko, do takiego scenariusza mniejszy sensor jest lepszy, wiec wchodził by w grę także aparat systemu m4/3...

 

 


W fotografii krajobrazu większe znaczenie ma rozpiętość tonalna matrycy. Duża głębia ostrości to nie jest w ogóle zagadnienie bo do jej uzyskania wystarczy przymknąć przysłonę. 

 

Dlatego im większa (fizycznie) matryca, tym lepiej. Gdyby było inaczej to w fotografii krajobrazu królowałyby kompakty i telefony. :yum:

 

Co do szybkości AF i korzyści z bezgłośnej migawki to pełna zgoda - tutaj a6300 lepiej się sprawdzi. :wink: