anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A7 IV - drenaż baterii przy wyłączonym aparacie

profile.country.PL.title
Aleksy
Nowicjusz

A7 IV - drenaż baterii przy wyłączonym aparacie

Witam wszystkich forumowiczów.

Jako szczęśliwy posiadacz nowo zakupionego body A7 IV chciałbym podzielić się moim problemem i zapytać szanownych forumowiczów czy również się z tym spotkali i może mają znają jakieś rozwiązanie.

 

Mam problem z drenowaniem baterii przy wyłączonym aparacie, a mianowicie np. bateria potrafi się rozładować w ciągu doby ze 100% do 82%. Po włożeniu naładowanej baterii na drugi dzień bateria wskazuje już nie 100% a 82% w kolejnych dniach dzieje się to samo aż do rozładowania.

Dzieje się to również przy włączonym trybie samolotowym. Posiadam 2 oryginalne baterie i w obu przypadkach dzieje się to samo. Są to nowe baterie po 3 cyklach ładowania.

Co może być przyczyną takiego stanu? Może jakieś ustawienia aparatu, komunikacja z obiektywem?

Czy ktoś zna rozwiązanie?

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Zacznij może od resetu do ustawień fabrycznych, żeby sprawdzić czy to kwestia właczonej jakiejś funkcji czy kwestia samego aparatu.

Dzwoniłes na infolinie albo do serwisu? Może cos podpowiedzą? 

profile.country.PL.title
Aleksy
Nowicjusz

Dzięki za podpowiedź. Nie pomyślałem o tym aby zresetować ustawienia. Już to zrobiłem i będę obserwował co się dzieje.

Na infolinię i do serwisu nie dzwoniłem. Dla mnie wyłączenie OFF to odcięcie zasilania w 100%, choć ponoć w tym modelu nie koniecznie tak jest. W tle cały czas może być podtrzymanie inicjalizacji z obiektywem i z niektórymi szkłami tak się dzieje. Tylko że to nie jest mi potwierdzona informacja.

profile.country.PL.title
MarekJ73
Poszukiwacz

Witam, czy udało się znaleźć przyczynę i rozwiązać problem?

w moim przypadku akumulatory bardzo szybko tracą %, nawet w trybie samolotowym.