anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

a7III nie ładuje się gdy aparat jest włączony

profile.country.PL.title
mimimirek
Poszukiwacz

a7III nie ładuje się gdy aparat jest włączony

Witam,

próbowałem przez micro usb oraz usb-c, ale niestety nic. Wyświetlacz pokazuje, że ładuje ale niestety bateria zamiast iść do  góry, leci w dół... Przy wyłączonym aparacie ładuje bez problemu. Ma ktoś pomysł o co może chodzić?

Pozdrawiam

Mirek

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

 Nie wiem na pewno więc nie bierz tego za pewnik ale może być tak, że zużycie prądu podczas gdy aparat jest włączony jest na tyle duże, że prąd dostarczany przez USB nie jest w stanie doładować akumulatora. Druga możliwość to układy elektroniczne sterujące ładowaniem, rozładowaniem i wszelkimi wskazaniami związanymi z baterią. Uniemożliwiają one jednoczesne korzystanie z ładowarki i baterii. Gdy aparat jest włączony pracuje jak aparat a więc zużywa tylko prąd (czy to z USB czy baterii). Natommiast dopiero gdy aparat zostanie wyłączony zaczyna pracować jako ładowarka.

profile.country.PL.title
mimimirek
Poszukiwacz

pomijam fakt, że w trakcie pracy - robienie zdjęć czy kręcenia wideo - mogłoby się tak dziać, natomiast aparat nie ładuje się nawet w stanie spoczynku. Wydaje mi się, że to musi być coś nie tak z aparatem... Znajomy ma taki sam aparat i on ładuje normlanie z power bank'a w trakcie pracy. 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

A sprawdzałeś z powerbankiem znajomego? Jaki max prąd ładowania ma twój powerbank?
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@mat_czok  napisał(a):
Jaki max prąd ładowania ma twój powerbank?

O właśnie! To jest dobry trop.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

To jeszcze możesz sprawdzić ładowanie z powerbanka znajomego, z wykorzystaniem jego kabla (może jakiś niekontakt przez zbyt szeroką wtyczkę). A po wyjęciu baterii aparat działa podłączony do zewnętrznego źródła zasilania (jak to działa u znajomego)? No i ważna sprawa: bateria - czy jest oryginalna?

Odpowiadając / poznając odpowiedzi na te pytania będziesz mógł zdiagnozować czy problemem jest aparat, bateria a może kabel.

profile.country.PL.title
mimimirek
Poszukiwacz

Mamy takiego samego power banka, ale problem w tym że przy zasilaniu sieciowym występuje ten sam problem - a tu moc jest znacznie większa... próbowałem na różnych kablach (łącznie z oryginalnym, baterie tez mam oryginalne). Chyba po prostu coś jest nie tak z aparatem....

profile.country.PL.title
DariuszX
Poszukiwacz

Mam chyba ten sam problem. Power bank ładuje mi aparat wyłączaony natomiast włączony aparat nie jest ładowany a wręcz moc ubywa. Wina aparatu czy po prostu nie można w trybie włączonego aparatu ładować?

profile.country.PL.title
DariuszX
Poszukiwacz

Wydaje mi się, że coś tu pomyliliście.
Zachęcam zapoznać się z tym artykułem. Problem został poruszony i sprawa przetestowana na róznych opcjach.

 

https://www.funkykit.com/featured/how-to-use-a-dummy-battery-with-the-sony-a7iii/

 

Gość w artykule zaznaczył na ważną rzecz. Ładował Power Bankiem o mocy 5v 3.0A USB power bank  i miał tą samą sytuacje co my. Aparatowi schodzi moc w dół zamaist ładować przy włączonym sprzęcie. Znalazł u siebie mocniejszego powera: Moc Power Banka. Xiaomi 20000mAh, który ma nieco wyższą moc wyjściową; 5 v przy 3,6A. Podłączył go  i migawka działa perfekcyjnie, a nawet szybkie ujęcia wystarczające do wypełnienia wewnętrznego bufora A7iii były w porządku. Powiedział, że "Jeśli więc szukasz baterii do A7iii, upewnij się, że twój bank mocy USB może wytworzyć 3,6A, aby w pełni go zasilić"

 

Sprawdziłem jeszcze ładowarka ma 5V i 1.5A mocy OUTPUT więc myślę, że tutaj jest problem. Power banki mają zbyt małą moc i trzeba spróbować na 3.6A Power Banku. 

 

Czekam na wasze doświadczenia, rozwiązania tego problemu.
Pozdrawiam

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Sprawdziłem co o tym mówi przewodnik na stronie – link.

Wygląda na to, że nie ma możłiwości żeby akumulator był ładowany gdy aparat jest włączony. Jutro postaram się to sprawdzić gdy będę miał dostęp do aparatu.

 

  • Dopóki jest włączone zasilanie, akumulator nie będzie ładowany, nawet jeśli aparat jest podłączony do zasilacza sieciowego.
  • W pewnych warunkach energia może być dodatkowo pobierana z akumulatora, nawet jeśli korzystamy z zasilacza sieciowego.