anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A7III samoczynnie psujący się port AUX (wejście na mikrofon zewnętrzny)

pasquali
Nowicjusz

A7III samoczynnie psujący się port AUX (wejście na mikrofon zewnętrzny)

Siema,

Czy w waszych aparatach (szczególnie mam na myśli A7III) z czasem wejście na mikrofon zewnętrzny stało się luźne? Uzytkuję swoją A7III od 4 miesięcy, lecz problem pojawił się już po 2. Zacząłem googlować na ten temat i okazuje się, że ta usterka jest dość pospolita. Objawia się to trzaskami i bezużytecznym zapisem audio co najmniej jakby przewód był ciągle wyciągany i wkładany do wejścia audio. Wielu vlogeró/youtuberów zauważyło, że z czasem ten port zaczyna się luzować i po zgłoszeniu się do serwisu niejednokrotnie problem jest rozwiązywany ale tymczasowo. Początkowo pogodziłem się z tym i znalazłem alternatywę w postaci bezprzewodowego mikrofonu Sony ale teraz gdy pojawia się konieczność podpięcia zestawu mikrofonów bezprzewodowych (mikroportów) wiem, że muszę szukać alternatywy. 

Teraz pytania:

Czy ktoś z powodzeniem zwrócił na gwarancję swoją A7III i problem tego felernego portu został rozwiązany?

Czy możecie polecić zestaw 2 mikroportów, w którym odbiornik nie będzie musiał być podpinany do aparatu?

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, otrzymaliśmy odpowiedź od supportu.

 

zalecałbym zlecenie weryfikacji serwisowej wejścia na mikrofon, które można wykonać przy użyciu formularza na stronie: 

https://bit.ly/2BUdUOc

 

Z aktualnie dostępnych mikrofonów bezprzewodowych znajdujących się w naszej ofercie, możemy polecić urządzenie ECM-AW3, jednakże wymaga ono podpięcia do gniazda mikrofonu w aparacie. Niestety w naszym asortymencie nie znajduje się żaden mikrofon, który by tej czynności nie wymagał.