anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A7R5 współpraca z obiektywem Sony 100-400 GM

profile.country.PL.title
Marek_A7R5
Nowicjusz

A7R5 współpraca z obiektywem Sony 100-400 GM

Z obiektywem 100-400 GM przechodziłem przez kolejne body bez najmniejszych problemów, przechodziłem do momentu Sony A7R5. Powstał problem w momencie robienia zdjęć dynamicznych, dokładnie seria zdjęć startującego/lądującego samolotu. We wcześniejszych aparatach nie było problemu by praktycznie każde zdjęcie z serii 30-40 było ostre, z aktualnym body jest dobrze jak jedno ze zdjęć jest ostre w takiej samej serii. Z innymi obiektywami sony czyli 70-200 oraz 200-600 tego problemu nie ma, wszystko jest ok. W body i w obiektywie jest aktualne oprogramowanie dostępne na stronie.

Czy spotkaliście się z takim problemem? 

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Niedawno była aktualizacja do kilku obiektywów pod katem A7R5. Sprawdź bo może jednak nie masz tej aktualizacji. 

Inna sprawa to sama współpraca AF z obiektywem w tym konkretnym, bardzo wymagającym body. Ja bym potestował ustawienia AF. 

Oczywiście to nie jest normalne, że z serii masz ostre pojedyncze klatki. Jak nic nie wymyślisz, zawsze pozostaje serwis

profile.country.PL.title
Marek_A7R5
Nowicjusz

Dziękuję za odpowiedź, sprawdziłem aktualizacje i wszystkie mam aktualne, z ustawieniami też "kombinowałem" - poczekam jeszcze chwilę i może faktycznie pogadam z serwisem co z tym fantem zrobić.

 

profile.country.PL.title
Bo2020
Poszukiwacz

Mam analogiczny problem z A7R4a, tylko że u mnie jest nieostrość przy zdjęciach seryjnych z 200-600, ale z 70-200GM2 jest znacznie lepiej. Serwis autoryzowany odesłał mnie do poradników ustawień AF. Przekazałem temat do Sony Polska i tam zajęli się tym bardziej merytorycznie. Proponuję kontakt z customer support.