anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A7RIVa

profile.country.PL.title
MKSlowinski
Nowicjusz

A7RIVa

Witam mam problem z eye AF w a7R4, ostrość notorycznie pada na rzęsy niezależnie od ustawienia f kraniec ostrości pada na rzęsy, same oczy są już delikatnie nieostre, a wszystko co z przodu jest ostre, występuje wyraźny front focus, problem totalnie przypomina ten z a7IV choć z jakiegoś powodu udaje mu się też na bardzo niewielkiej ilości ujęć trafić idealnie, ma ktoś jakiś pomysł? Proszę o pomoc, przesiadłem sie z Nikona na super legendarny AF od Sony i jest tragedia... Mam trzy obiektywy, zeiss 55, sigma 35dgdn i sigma 85dgdn, problem występuje na kazdym z nich, oczywiście próbowałem wszystkich możliwych ustawień i efekt ten sam... Dodatkowo w nieostrych partiach obrazu,  w bokehu pojawia sie motion blur, powiedzmy ze lewe oko mam idealnie ostre a twarz jest lekko pod kątem i drugie oko jest już nieostre (zamierzony efekt) to rzesy i brwi na Drugim oku sa poruszone, taki efekt motion blur, czy body może być uszkodzone? 

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

A próbowałeś zrobić test AF bez eye AF? Znaczy czy AF na innych obiektach jest celny? Ustaw jakieś drobne przedmioty jeden za drugim i spróbuj czy ostrość wypada dokładnie w tym miejscu gdzie chciałeś. 

profile.country.PL.title
MKSlowinski
Nowicjusz

W rezultatach Mam niewielki rozrzut ze wskazaniem na FF, używałem targetu z podziałką na statywie 😕 dziękuję za odpowiedź doszukałem się na grupie "problemy z eye af w A7m4" użytkowników A7RIV zgłaszających ten sam co w a7m4 i co mój problem 😞 więc chyba pozostaje kontakt z serwisem 😞 

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Jeśli są zastrzeżenia to serwis jest najlepszym rozwiązaniem.