anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Amator - Jak robic nasycone zdjęcia....

profile.country.pl_PL.title
Kowalski_1981
Początkujący

Amator - Jak robic nasycone zdjęcia....

Siemka, Panowie i Panie czy możecie mi powiedziec jak wy robicie ze np. są mocno nasycone kolory :? ?? nie znam sie na tym kompletnie a z miłą chęcia bym sie nauczył. czy Zdjęcia sa jakos specjalnie obrabiane w jakims programie czy macie jakies sposoby...
ps mam alfe 200 a ogólnie chcialem kupic nikona. Słyszałem ze nikon lepszy ale cena byla 3 x wieksza od sonego. Sprzedawca mowil ze niby jest lepsza alfa. mozecie mi pomóc??
z góry dzieki

22 ODPOW. 22
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz napisał(a):


A zajrzałeś do linku, który Ci podałem w poście powyżej?


Tadeuszu, to jedna z najtrudniejszych metod kalibracji jaką znam. Sam opis potrafi zniechęcić niedoświadczoną osobę, co więcej, procedura może wprawić w niezłe kompleksy jeśli wyjdzie, że nasz monitor niezbyt się nadaje do obróbki bo np. trudno uzyskać porównywalny z wzorcem efekt.

Metoda jest tak skomplikowana, że sam podczas kalibracji wg tego opisu miałem poważne wątpliwości czy podołam. Efekty w sumie były bardzo podobne do tych jakie uzyskałem "na oko".

Rozumiem więc jeśli ktoś nawet nie chce się podjąć "zabawy" z tym linkiem. :)

profile.country.pl_PL.title
babin-----
Początkujący

Czy istnieje możliwość wypożyczenia takiego kalibratora sprzętowego?? Nie mogę znaleźć w googlach nic na ten temat :)

Wie ktoś może coś na ten temat. Albo czy ktoś posiadający taki sprzęt jest w stanie odpłatnie oczywiście skalibrować mój monitor?




Jest taka możliwość

Witam Serdecznie.
Przedmiotem aukcji jest możliwość wypożyczenia kolorymetru kalibratora do monitorów
Spayder2 express wraz z oprogramowaniem. (licencja jest wielostanowiskowa bez ograniczeń więc nie ma łamania praw autorskich)



link

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

najpierw spróbuje z tego linku. Jak mi nie wyjdzie będę próbował dalej.

Tadeusz dzięki za podpowiedź.