anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BF/FF problem

rich72
Początkujący

BF/FF problem

Witam. Pytanie w zasadzie do ludzi związanych z Sony, ale generalnie to przedstawiam problem następujący. Właśnie rozmawiałem z Panem z CSI na Żytniej w sprawie regulacji body i co się dowiedziałem. Mam im posłać body z dowolnym obiektywem sony do którego to będą puszkę mi regulowali. Jedynym posiadanym przeze mnie jest kit 18-70. FFa natomiast zauważyłem dla MAF 50/1,4 oraz Sigmie 100-300/4 czyli jasnych szkłach. W przypadku kita to akurat ostrość jest wszędzie i nigdzie więc taką kalibrację to mogę dać hydraulikowi zrobić i o ile nie dziwi mnie fakt, że nie interesuje ich Sigma, ale do MAFa 50/1,4 to powinni się poczuwać :smileyevil:

6 ODPOW. 6
witmann
Początkujący

Jak wyślesz samo body to też wyregulują, więc się nie przejmuj, tylko pakuj i wysyłaj. Tu jest spooory watek na ten temat: http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=18063

Co do serwisu Minolty, to zapewnia go nadal stara KonicaMinolta poprzez serwis w Bremen, więc naturalne jest, że Sony nie mogło przejąć obowiązków serwisowych. To wcale nie jest tak, że uważają Minoltę za nieserwisową.

rich72
Początkujący

Wątek KKMowy znam, tyle że nikt nie wspominał o tym o czym napisałem. Jeśli uważasz, że należy słać samo body to:

1. Po jaką cholerę facet z którym rozmawiałem w CSI powiedział żeby posłać mu body z dowolnym obiektywem Sony, bo do niego będzie body kalibrowane. Sam zresztą uważam, że to głupota, bo jeśli nie regulują tak, jak być powinno każde jedno body ustawione, to wraz z każdym dokupionym obiektywem Sony należy spodziewać się znów nietrafnego AFa i kolejnej wysyłki na regulację. Przecież nie reguluje się chyba puszki do obiektywu tylko ustawia ją wg jakichś procedur na aparaturze testowej, która jest bardziej wymierna niż chiński Sony 50/1,4.
2. Żeby było śmieszniej, to Pan w CSI stwierdził, że jeśli oni stwierdzą, że body jest wolne od przypadłości AF/BF, które ja rzekomo widzę na wspomnianych wcześniej szkłach, to zostanę obciążony kosztami przesyłki, zarówno tej do nich jak i tej z powrotem do mnie :shock: Tak więc wnioskuję, że CSI na Żytniej nie uważa szkieł Minolty za systemowe, co uważam za totalne nieporozumienie, które wyjaśnione powinno zostać na wyższych stołkach pomiędzy wspomnianym CSI a Sony Polska.

Ps. Pan w CSI podał ni 2 warszawskie numery telefonów gdzie serwisują ponoć Minoltę i proponował by do nich wysłać MAFa.

Co do serwisu Minolty, to zapewnia go nadal stara KonicaMinolta poprzez serwis w Bremen, więc naturalne jest, że Sony nie mogło przejąć obowiązków serwisowych.



W związku z tym że serwis Sony został rozdzielony z serwisem Minolty wiąże się to, że szkła Minolty przestały być systemowe (S), bo jak inaczej nazwać ten fakt :smileyquestion:

Czekam dalej na opinię kogoś z Sony Polska 8-)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

rich72 napisał(a):

Czekam dalej na opinię kogoś z Sony Polska 8-)


Panowie z centrum serwisowego zapewne nie czytają tego forum więc chyba lepiej zadzownić i wyjaśnić wszelkie wątpiwości.

Jeśli Twoja A700 ma jakieś wady, po prostu pakujesz body, opisujesz z karcie zgłoszeniowej co jest źle i wysyłasz. Prościej się chyba nie da. Wiele osób wysłało body do regulacji i po powrocie z serwisu mieli tylko banany na gębie :)

rich72
Początkujący

Lajamku, procedurę mniej więcej znam ;) Wiem, że mogą mnie szamnąć jak mam gwarancję, jak również to, że body mogę samo wysłać. Miałem jednak nadzieję że oficjalne forum Sony ktoś z tego Sony odwiedza i postara się coś w tym temacie rozjaśnić, bo teksty Pana z CSI świadczą albo o tym że jest średnio rozgarnięty, albo zatrudniają praktykantów na infolinii :) ;)

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

rich72 napisał(a):

Czekam dalej na opinię kogoś z Sony Polska 8-)


Panowie z centrum serwisowego zapewne nie czytają tego forum więc chyba lepiej zadzownić i wyjaśnić wszelkie wątpiwości.

Jeśli Twoja A700 ma jakieś wady, po prostu pakujesz body, opisujesz z karcie zgłoszeniowej co jest źle i wysyłasz. Prościej się chyba nie da. Wiele osób wysłało body do regulacji i po powrocie z serwisu mieli tylko banany na gębie :)




Wysłałem dwa obiektywy Sigmy - do serwisu Sigmy w Gdyni. Oba wykalibrowali. Działaja szybko : w środę nadałem paczkę kurierem na koszt firmy serwisowej a w poniedziałek miałem sprzęt z powrotem. W serwisie mówia iż nie kalibruje sie obiektywów ingerując w body aparatu, wiec raczej to nie jest kwestia body ...?

Fantomas-----
Początkujący

Wymieniłem moją lustrzankę KM 7D na Sony A700.
Wykonałem zdjęcia testowe i okazało się, że mam problem z BF/FF.
Sprawdziłem działanie korpusu z obiektywami KM 17-35mm, Minolta 24-85, Sigma 70-300 APO
Przyniosłem body do serwisu w Poznaniu (sontronic) 14 kwietnia i tego samego dnia sprzęt wysłano do Warszawy. Dzisiaj o godz. 10.45 otrzymałem telefonicznie wiadomość, że mogę odebrać wyregulowane body. Odebrałem, przetestowałem i działa wspaniale :)