anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

co poradzicie mojemu bratu

mikael-----
Początkujący

co poradzicie mojemu bratu

wiec bracik zachlysnal sie lustrzanka i zastanawia sie czy kompakt za ok 1500 zl. czy lustro ale nie ma kasy na obiektywy , ma troche inne priorytety . wiec czy lustro z kitowym obiektywem 18-200 lub 250 bedzie lepsze od dobrego kompaktu ktory ma 20 krotny zoom i przyslone od 2.8 .a aparat potrzebuje do zwyklego pstrykania wczasy, portrety synowi ,imprezki i takie tam.
tylko ze sony nie ma kitowego 18-250 ma chyba pentax

13 ODPOW. 13
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

kit wkurza jak się na dużej rozdzielczości ogląda 1:1. Ja się już z kitem pogodziłem, po prostu wiem jak nim zrobić dobre zdjęcie. Ewoluuję w górę, w dół, ku światłu, ale kit, to kit, nie do zastąpienia :-)

OsiRis-----
Początkujący

mikael napisał(a):

mialem jeszcze cos innego na mysli , jak kupimy zestaw aparat z kitem wyjdzie taniej niz jak kupimy body plus kit . a sony nie daje 18-250 do body w zestawie a pewnie byloby taniej bo ten obiektyw sam w sobie tani nie jest . :smileyevil:



potwierdzam

sam mam podobny "kit" z lustrzanki DYNAX 5 i myślałem o kupnie samego body a300 by kit przełożyć - po ich analizie i porównaniu cen doszedłem do wniosku że co dwa kity to nie jeden :)

Po94vo
Początkujący

kris napisał(a):

kompakty są fajne bo małe
lustrzanki są dobre, bo mają możliwość rozbudowy (nowe szkła, lampy etc) no i lepiej sobie radzą w trudnych warunkach.
Każdy ma swoje priorytety, jeżeli ja robiłbym tylko zdjęcia rodzinne i nie miałbym pasji - kupiłbym kompakta, bo czasami wk***ia taszczenie sprzętu :rolling_eyes:




Powiem ci że też mnie już wk***ia taszczenie sprzętu np na jakieś święta żeby przy stole porobić

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

witaj,

można spokojniej ;)
i nie wiem czy taszczysz tyle co np. ja na Weselichu :rolling_eyes:
ale nie mniej jednak, zakup kompakta jest w planach ;)

kusi sony hx1 - ten kompakt mnie po prostu zadziwił ! :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer