anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co wybrać na początek?

Wiika-----
Początkujący

Co wybrać na początek?

Witam wszystkich :)
Śledzę forum, już jakiś czas, zaobserwowałam, że dużo osób rozwiązało tutaj swoje problemy, pytania i wątpliwości. Więc, i ja stwierdziłam, że może ktoś mi pomoże, zasugeruje odpowiednie rozwiązanie, a zauważyłam, że dużo tutaj osób się udziela, niektórzy mają ogromną wiedzę (chapeau bas dla nich), i dzielą się nią z innymi.
Zdjęcia lubiłam robić już jako dziecko. A 3 lata temu kupiłam swój własny aparat cyfrowy - Samsung S600 jako pamiątka po bierzmowaniu. No i mnie tak to wkręciło, że teraz kończąc liceum, stwierdziłam, że może coś w tym kierunku wybiorę na dalszą naukę. Ale, że mój aparat jest "lipny", postanowiłam kupić lustrzankę. Natrafiłam na a300, poczytałam o niej tu na forum, jak również na innych portalach. Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie. I tu właśnie chciałam zadać moje pytanie: kupić a300 z kitem - DT 18 - 50 mm F3,5-5,6 czy dołożyć i kupić jeszcze z zestawem z DT 55-200mm F4-5,6? i jeszcze co dokupić, jaki akumulator i kartę? Pokrowiec to rzecz oczywista. :nauseated_face:
Pozdrawiam wszystkich, i dziękuje z góry za odpowiedzi :)

18 ODPOW. 18
Creatoor
Początkujący

Witam serdecznie i z góry gratuluję wyboru A300. Jeśli aparat mamy z głowy to skupmy się na szkłach.
Moja propozycja to jeden obiektyw o zakresie 18-200 a drugi 70-300. Tych wątków na temat obiektywów jest sporo więc nie będę się rozpisywał. Kilka u wag w tym temacie wyślę na PW.
Jeśli chodzi o resztę to dodatkowy akumulator to podstawa. Typ NP-FM500H, no i oczywiście oryginał. Karty najlepiej mieć dwie. Polecam SanDisc Extreme III o pojemności 4GB. 2GB to trochę za mało a 8... No cóż miałem ósemki, było fajnie kiedy działały, kiedy padły i trzeba było się rozstać to stwierdziłem że na ich miejsce dokupię więcej 4-rek.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Creatoor napisał(a):


Moja propozycja to jeden obiektyw o zakresie 18-200 a drugi 70-300.


Witam
Trudno polemizować z Creatoorem, tym bardziej, że dobrze radzi. Jednak wtrącę swoje 3 grosze: zestaw podany w zasadzie jest OK, jednak warto rozważyć zestaw taki: SAL16105 jako podstawowy i do tego 70-300. Dlaczego?
Otóż szkło 18-200 jest bardzo uniwersalne, jednak dość wolne i z drugim obiektywem zyskujemy tylko dodatkowe 100mm. Czy aż tak istotne? A 16-105 ma trzy zalety i jedną wadę: jest szerszy na krótkim końcu, jest szybszy od 18-200 i (IMO) daje zdjęcia lepszej jakości (ale może tylko ja trafiłem na taki dobry egzemplarz); a wada? Cóż ma tylko 105mm.
Alternatywą, jeśli lubisz uniwersalność jest obiektyw 18-250. Jakość i praca podobna do 18-200 a zakres większy.
Pozdrawiam

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Wiika, może napisz jaki masz budżet na zakupy to będzie Ci łatwiej doradzić :-)

norbertus20
Początkujący

Jesli chodzi o aparat, to ja przynajmniej jestem zadowolony i mysle ze Twoje oczekiwania spelni. Co do drugiego akumulatora, to ja bym sie wstrzymal, sam posiadam tylko jeden i on jest na tyle "wydajny", ze mi w zupelnosci wystarcza, zeby jeszcze chociaz drogi nie byl... Karte wzialem 2GB, teraz juz powoli zaczynam odczuwac brak miejsca, ale dokupic zawsze moge :D Obiektyw puki co mam kitowy 18-70, jak na "nauke" bardzo dobry, wydaje mi sie ze nie warto inwestowac w inne kity. Twoj wybór, Twoje fundusze, co wybierzesz to i tak bedziesz zadowolona :)

Wiika-----
Początkujący

Dziękuję za odpowiedzi :)
Więc, dysponuje mniej więcej 3 tysiącami... Z tego co się rozglądałam po sklepach, to zestaw a300 + dwa obiektywy(te z pierwszego postu) to cena ok. 2500 zł + "dodatki" pokrowiec, karta itd. więc mieściłam się w tej granicy... I raczej więcej niż 3000 nie jestem w stanie wydać obecnie.

Jeszcze pytanie:
Gdzie zaopatrywać się ostatecznie w lustrzankę? Czy może być sieciówka, np. Media Markt, tam często są dni "bez Vatu" czyli możliwość oszczędności ok. 500 zł.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ja polecam FotoJoker
Tam zakupiłem 2 lustrzanki. Baterie etc.
Jestem zadowolony - zwłaszcza z cen :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

FotoJoker ma jeszcze jedną zaletę... z tego co pamiętam jak zamówisz przez internet to będzie trochę taniej niż w sklepie (przy własnym odbiorze)

Wiika-----
Początkujący

Kiedyś u mnie był fotojoker... ale że moje piękne miasto Kielce zamiast się rozwijać... się cofa... wiec odpada, bo sklep najbliżej z tego co widzę na ich stronie byłby 120 km ode mnie, a jednak zakup za 2,500 zł wole obejrzeć w sklepie :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Wiika napisał(a):

wole obejrzeć w sklepie :)


zatem pytanie to było bardziej do siebie :

Wiika napisał(a):

Jeszcze pytanie:
Gdzie zaopatrywać się ostatecznie w lustrzankę?


:smileymrgreen:

kupuj gdzie masz taniej. Bo i tak dostaniesz gwarancję ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer